3. Ювентус подчини Катания с гол в последните секунди (ВИДЕО)

Ювентус подчини Катания с гол в последните секунди (ВИДЕО)

Вижте резултатите от мачовете в Серия А от днес

Италианският шампион Ювентус постигна трудна победа с минималното 1:0 като домакин на Катания в мач от 28-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят се проведе на „Ювентус Арена” в Торино, а „старата госпожа” се добра до успеха, отбелязвайки гол в добавеното време на срещата. Единственото попадение в двубоя отбеляза Емануеле Джакерини в 1-ата минута на продължението на мача.

След тази победа Ювентус продължава да е лидер в подреждането и вече има актив от 62 точки и води с 9 пред втория Наполи. Катания заема 8-ото място и е с 42 точки.

Андреа Бардзали стреля неточно за Ювентус в 13-ата минута, а малко след това удар към вратата на Катания отправи и Мирко Вучинич, но Мариано Андухар спаси. Гостите отвърнаха с изстрел на Алехандо Гомес, но Джанлуиджи Буфон отрази. Малко след средата на първата част Щефан Лихтщайнер се отчете с неточен изстрел, а Франческо Лоди също пробва късмета си, но не намери рамките на вратата.

Последваха и пропуски на Леонардо Бонучи от Ювентус и Джовани Маркезе от Катания, а в 33-ата минута Мирко Вучинич стреля извън очертанията на вратата на гостите. 2 минути по-късно черногорският национал нацели лявата греда, а до почивката Алехандро Гомес се отчете с пропуск за Катания.

През второто полувреме Ювентус доминираше и добри възможности за домакините в началните минути на втората част пропиляха Мирко Вучинич и Пол Погба, като ударите и на двамата футболисти бяха спасени от Мариано Андухар. В 58-ата минута Погба стреля неточно, а 10 по-късно Лукас Кастро отправи далечен изстрел към Джанлуиджи Буфон, но кълбото не намери рамките на вратата.

Клаудио Маркизио също се отчете с удар извън очертанията на вратата в 73-ата минута, а малко след това Алесандро Матри отправи изстрел от около 15 метра, но топката излезе в аут.

Така се стигна до 1-ата минута на даденото от съдията продължение на двубоя, когато „старата госпожа” се добра до попадение. Емануеле Джакерини бе героят за Ювентус, след като прати кълбото в мрежата на гостите с удар с десния крак. По този начин домакините надделяха с 1:0, а това бе 19-ти успех за Ювентус в първенството от началото на сезона.

Каляри 3:1 Сампдория

Интер - Болоня (по-късно днес, срещата е от 21:45 часа и ще се играе на "Джузепе Меаца")

Лацио - Фиорентина (по-късно днес, срещата е от 21:45 часа и ще се играе на "Олимпико" в Рим).

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите