3. Ювентус подхлъзна Лацио в дербито на Серия А (видео)

Ювентус подхлъзна Лацио в дербито на Серия А (видео)

Футболистите на Луджи Дел Нери се наложиха с минималното 1:0 и запазиха седмото си място в класирането. Голът падна в заключителните минути на срещата, дело на Симоне Пепе (‘87).

Ювентус подхлъзна Лацио в дербито от 35-ия кръг на Серия А. Футболистите на Луджи Дел Нери се наложиха с минималното 1:0 и запазиха седмото си място в класирането. Голът падна в заключителните минути на срещата, дело на Симоне Пепе (‘87), а „римските орли” завършиха срещата с човек по-малко, защото Кристиан Ледесма получи втори жълт картон.

Домакините от Лацио започнаха много активно двубоя, но чистите положения пред Джанлуиджи Буфон рядко се случваха. Няколко минути след даването на началния съдийски сигнал Мауро Сарате отправи много опасен удар, топката обаче профуча в страни от вратата. „Римските орли продължиха да доминират, но гостите се бяха подредили добре в отбрана.

Момчетата на Едуардо Рея владееха топката 59% и бяха отправили общо 14 удара към Буфон, докато играчите на Юве се отчетоха само с 3 точни изстрела. Към края на частта Алесандро Матри шутира силно, но безрезултатно.

„Римските орли” не изпуснаха инициативата и през второто полувреме, те направиха всичко възможно да намерят верния път към противниковата врата. Лацио направи задачата си по-трудна, след като Ледесма получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко. Въпреки това, футболистите на Рея направиха всичко възможно да компенсират липсата му и донякъде успяха.

Всички личеше, че срещата отива към нулево равенство, но три минути преди края на двубоя Пепе поля със студен душ домакините. Той се възползва от колективна грешка в защита и прокара топката покрай Фернандо Муслера.

Силите и времето не стигна на тима от Рим да стигне поне до равенството, което, смело може да се каже, щеше да е закономерно, предвид показаното от двата отбора.