Ювентус се спаси от резил срещу последния в добавеното време (ВИДЕО)

Салернитана беше на минути от третата си победа за сезона

Отборите на Ювентус и Салернитана завършиха при резултат 1:1 на „Алианц Стейдиъм“ в двубой от 36-ия кръг на Серия "А". Николо Пиероци отбеляза попадението за гостите в 27-ата минута, а в добавеното време домакините изравниха чрез Адриен Рабио.

В шестата минута Пиероци стреля от същата позиция, но прати топката право във Войчех Шчесни. Две минути по-късно домакините можеха да вземат аванс с първото си голово положение, но при далечния шут на Влахович Винченцо Фиорило успя да избие топката в напречната греда. Последва изстрел на Костич, който завърши в аут. Последва продължително затишие в играта, което беше нарушено в 27-ата минута, когато Пиероци откри резултата с глава след центриране от корнер.

Адриен Рабио веднага се опита да възстанови равенството, но шутът му завърши над вратата. В 32-рата минута Жуниор Самбия изпълни пряк свободен удар, но Шчесни успя да се намеси. Три минути по-късно Бремер стреля от много голяма дистанция, като опитът му се оказа несполучлив. Малко след това Иквуемеси беше изведен на добра позиция, но Шчесни излезе напред и успя да избие топката от краката на нападателя.

В 43-тата минута "бианконерите" удариха втора греда след изстрел на Андреа Камбиазо от дъгата на наказателното поле. Първата част приключи с неточен шут по земя на Костич след късо изпълнение на корнер.

Чак в началото на добавеното време домакините успяха да стигнат до изравнително попадение, след като Рабио се разписа след изпълнение на корнер. В последните секунди на мача и двата тима имаха добри възможности за победен гол, но Мирети пропусна за "Старата госпожа", а Тома Башич - за "морските кончета".