Ювентус се спаси от загубата срещу Севиля в 97-та минута! (ВИДЕО)

ВАР не отсъди чиста дузпа за торинци в края на мача

Ювентус изтръгна равенство 1:1 срещу Севиля в първия 1/2-финален мач помежду им в Лига Европа. Голът за торинци падна в 97-та минута, когато резервата Лука Гати беше точен след корнер.

Първият шанс в мача беше на сметката на Ювентус. Домакините организираха бърза контраатака в 12-ата минута. Филип Костич беше изведен в наказателното поле. Той опита да завърши с диагонален удар по земя, но изпрати топката в аут.

Пет минути по-късно дойде отговорът на андалусийци. Войчех Шчесни не се намеси убедително. Лукас Окампос получи страхотен шанс да стреля от близко разстояние. Полският страж обаче успя да си поправи грешката.

В 19-ата минута Душан Влахович изскочи зад защитата на Севиля. На два пъти той не успя да преодолее Ясин Боно, като беше отсъдена и засада. В последвалата атака Костич получи отдясно и центрира остро по земя. Боно се размина с топката, а непростим пропуск на празна врата направи Влахович. Сръбският национал прати топката високо над напречната греда. Така или иначе обаче Душан Влахович отново беше зад последния в защитата на испанците.

Към средата на първата част защитата на Юве се пропука фатално. Със страхотно подаване Браян Хил изведе Лукас Окампос по десния фланг. Крилото напредна с топка в крака и намери непокрития в наказателното поле Юсеф Ен-Несири. Той погледа къде е застанал Шчесни и насочи топката във вратата му за 0:1.

Две минути по-късно Ен-Несири можеше да удвои головата си сметка. Ювентус определено беше ранен и не изгледаше на себе си. Нападателят се озова очи в очи с Шчесни, но ключово се намеси Данило, който изби топката в последния момент. Имаше съмнения за засада, като ситуацията беше доста тънка.

Иван Ракитич затрудни максимално Войчех Шчесни в 39-ата минута. Хърватинът стреля от границата на наказателното поле, но полският страж със сетни усилия успя да избие в корнер.

В добавеното време на първата част Юсен Ен-Несири шутира много опасно. Топката премина много близо покрай десния страничен стълб на вратата на домакините.

На почивката Масимилиано Алегри направи две промени в състава си, с цел освежаване на атаката. В игра се появиха Федерико Киеза и Самуел Илинг-Джуниър. Двамата раздвижиха играта в предни позиции.

В 50-ата минута Киеза потърси Влахович в наказателното поле. Нападателят обаче се размина с топката. Определено сърбинът нямаше ден и Алегри беше принуден да го замени.

В 63-тата минута Илинг-Джуниър си освободи пространство за изстрел и отправи такъв. Боно обаче внимаваше и успя да спаси.

Определено Севиля се бранеше добре и не даваше много шансове на Ювентус. Междувременно торинци трябваше да бъдат много внимателни, така че да не бъдат уловени на контраатака.

Мачът се поизнерви. Заради няколко по-груби нарушения главният съдия Даниел Зиберт раздаде една купчина жълти картони. Междувременно андалусийци много умело изцеждаха оставащото време до края с познатите хитринки в подобни случаи.

Пет минути преди изтичането на редовното време Ювентус с право претендира за 11-метров наказателен удар. При едно центриране от фланга Адриен Рабио изпревари Лоик Баде, но не успя да нанесе качествен удар, защото беше изритан от защитника. Ситуацията беше подмината, въпреки че Баде по никакъв начин не игра с топката, а изрита в крака френския национал. Рабио пострада и се наложи да му бъде превързан десния крак. ВАР запази пълно мълчание в ситуацията и играта продължи. Домакините останаха в неведение защо не получиха дузпа.

Така се стигна до последните секунди на добавеното от съдията 6-минутно продължение и при корнер за Ювентус Пол Погба игра с топката и я прати над Боно към гол линията, а там Гати скочи и с глава я довкара в мрежата за крайното 1:1.