3. Ювентус се справи с Чезена и излезе 4-и в Италия (видео)

Ювентус се справи с Чезена и излезе 4-и в Италия (видео)

Божинов с 25 минути при нова загуба на Парма

Отборът на Ювентус продължава с ренесанса си под ръководството на Луиджи дел Нери, след като днес надигра с 3:1 новака Чезена. Срещата се игра на стадион „Олимпико” в Торино и бе от програмата на 10-ия кръг на Серия „А”. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Пелегрино си изкара втори жълт картон в 41-ата минута.

Двубоят пък започна отлично за Чезена и в 11-ата минута Скелото свали с глава за Хименес в наказателното поле на Юве, а вторият с шут с левия крак отблизо изведе изненадващо гостите напред в резултата.

След гола гостите направиха нови три пропуска чрез Джакерини, Пароло и отново Джакерини, преди да се стигне до 31-ата минута, когато Пелегрино повали в наказателното поле Бонучи и реферът отсъди дузпа в полза на домакините. Зад топката застана живата легенда на „старата госпожа” Алесандро Дел Пиеро, който в типичния си стил запази хладнокръвие и възстанови статуквото – 1:1.

Само 10 минути по-късно Пелегрино си изкара втори жълт картон и остави своите с човек по-малко, а в 42-ата Куалярела засече с глава центриране на Маркизио и покачи на 2:1. Крайното 3:1 пък оформи Якуинта в 87-ата минута, когато намери добре кълбото с десния крак след центриране на Салихамиджич.

След тази победа Ювентус се изкачи на 4-о място във временното класиране с актив от 18 точки. Гостите от Чезена пък са 19-и с 8 пункта.

В друга среща от този 11-и кръг на Калчото тимът на Наполи победи състава на Парма с 2:0 и задълбочи кризата в състава на „дуковете”, които нямат победа от 1-ия кръг, когато надиграха Бреша с 2:0. Срещата се игра на стадион „Сан Паоло”, а българинът Валери Божинов влезе като резерва за гостите в 65-ата минута, но не се запомни с нищо.

Иначе отборът на Наполи поведе в 19-ата минута, когато Кавани бе изведен в наказателното поле от Зунига и с десния крак не остави шансове на Миранте за 1:0. До края на първата част резултатът остана непроменен и двата тима се оттеглиха на почивка при 1:0 за домакините.

През второто полувреме положенията пред двете врати бяха малко повече, като в началото с пропуски се отчетоха Кавани и Хамшки. За Парма пък неточни пред гола бяха Креспо и Маркес. В 86-ата минута пък Кавани оформи крайното 2:0 с хубав удар с десния крак от труден ъгъл.

След този успех тимът на Наполи се намира на 5-а позиция във временното класиране с 18 точки. Гостите от Парма пък са 18-и с 8 спечелени точки.
Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан