3. Ювентус тресна Сиена с 3:0 и се откъсна със 7 точки на върха (ВИДЕО)

Ювентус тресна Сиена с 3:0 и се откъсна със 7 точки на върха (ВИДЕО)

Лихщайнер, Джовинко и Погба бележат. Торино загуби с 3:4 от Каляри в мач с много обрати

Ювентус победи рутинно Сиена с 3:0 в 26-ия кръг на Серия А и се откъсна със 7 точки на върха пред втория Наполи. Лихщайнер откри малко щастливо през първата част, а Джовинко с красиво попадение удвои след паузата, преди Погба да довърши нещата със запазената си марка – шут извън наказателното поле.

Видал  бе на пейката заради контузия, а Погба зае неговото място в центъра на терена. Киелини се появи в края на мача след повече от 2 месеца лечение на травма и бе посрещнат с мощни овации на „Ювентус Арена”.

Ювентус пък спря серията от три мача без загуба на Сиена, в която борещият се за оцеляване отбор записа впечатляващи успехи над Интер и Лацио у дома.

Сиена почна надъхано, но постепенно „Старата госпожа” стесняваше обръча около вратата. Домакините не бързаха и търпеливо чакаха пролуки в защитата, в които да бъдат намерени Вучинич и Джовинко.

Лихщайнер бе навсякъде по десния фланг, но стреля неточно след двойно подаване с Вучинич.

Вучинич заложи за Маркизио пак след двойно, но ударът на халфа бе избит от стража Пеголо в корнер. Последва шут на „Атомната мравка” от малък ъгъл, но вратарят внимаваше и спаси.

Пасовете на Вучинич бяха ключът към първия гол. Черногорецът видя Лихщайнер отдясно, пусна веднага диагонален пас, вратарят Пеголо пресече, но успя само да избие в крака на швейцареца, който насочи в мрежата малко щастливо за 1:0 след 33 минути.

До почивката Джовинко стреля неуспешно, вместо да подаде на Маркизио.

Сиена изпълни първи корнер едва в 50-ата минута. При един гол преднина Юве избра да даде инициативата на съперника и да чака повече свободни пространства.

Матри замени Мирко Вучинич, а Сиена погледна по-смело напред.

Ювентус обаче изигра перфектно заучена ситуация от свободен удар и удвои аванса. Пирло се готвеше да центрира от пряк свободен удар, но пусна по земя за Джовонко вдясно, Мравката от малък ъгъл стреля под гредата и въпреки намесата на Пеголо се разписа с помощта на напречната греда – 2:0.

В 76-ата минута Киелини направи голямото си завръщане след два месеца отсътсвие заради травма и зарадва тифозите на "Ювентус Арена".

Секунди по-късно Емегара засече с глава остро центриране, но Буфон отлично се разтегна, за да избие в напречната греда.

Сиена нацели още една греда в 84-ата минута. Терлици от воле намери десния стълб с нисък удар, който матира Буфон, но гол пак нямаше.

Вместо това, Погба вкара нов атрактивен гол на сметката си минута преди края. Френският полузащитник получи пред наказателното поле, нагласи се и с прецизен шут в долния ляв ъгъл оформи крайното 3:0 с петия си гол за сезона.

Ювентус е лидер с 58 точки, Наполи е втори с 51 и мач по-малко. Сиена остава в зоната на изпадащите на 18-о място с 21 точки.

Другият тим от Торино драматично загуби с 3:4 от Каляри. „Биковете” водеха с 2:1 и изравниха  в последните минута за 3:3 с двама души по-малко, но в крайна сметка загубиха.

На терена в Сант Елена драмата започна в 37-ата минута, когато Сау бе точен от дузпа и Каляри поведе с 1:0.

Само в рамките на 7 минути между 47-ата и 54-ата Черчи и Стефанович обърнаха мача до 1:2 за Торино.

Косу подаде на Конти за 2:2 в 76-ата, но трилърът още не бе свършил.

Три минути преди края националът Анжело Огбоня беше изгонен с директен червен картон и Каляри получи нова дузпа. Пиниля не сгреши и пак изведе сардинците напред – 3:2.

Абу Диоп влезе на терена точно при гола, но само минута по-късно си изпроси директен червен картон и Торино остана с 9 души.

Дори с двама по-малко „биковете” не спряха да се борят. Торино също получи дузпа от съдията Перуцо и във втората минута на добавеното време Роландо Бианки изравни за 3:3.

Каляри все още беше с пълен състав от 11 души и в 4-ата минута на продължението домакините стигнаха до късен победен гол на Даниеле Конти за 4:3.

Каляри е 13-ти с 31 точки, Торино заема 12-о място със същия актив.

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите