3. Ювентус удари Интер с 2:1 на "Джузепе Меаца" в похода към титлата (ВИДЕО)

Ювентус удари Интер с 2:1 на "Джузепе Меаца" в похода към титлата (ВИДЕО)

Тандемът Матри - Куалярела бележи, "Старата госпожа" уверено марширува към титлата в Серия А

Ювентус победи Интер с 2:1 на „Джузепе Меаца” в голямото дерби от 30-ия кръг на Серия А и направи огромна стъпка към нова титла. Страхотен гол на Куалярела в началото даде аванс на Ювентус, Паласио изравни в началото на втората част, но веднага след това Матри отблизо заби победното попадение за „Старата госпожа”.

Ювентус се откъсна на 12 точки пред втория Наполи и на 14 пред Милан. Неаполитанците и „росонерите” играят по-късно днес. Всички срещи от кръга се играят в събота, защото утре католическият свят празнува първия ден от Великден.

„Бианконерите” гледаха и към Шампионската лига, където във вторник гостуват на Байерн Мюнхен в първи четвъртфинал. Юве обаче търсеше реванш срещу Интер за загубата през октомври, когато „нерадзурите” спряха серията им от 49 мача без загуба в елита.

В Милано мачът започна по перфектен начин за „бианконерите”. Квадво Асамоа пусна пас напред, Матри прескочи умно, Куалярела овладя и от около 25 метра с фалцов удар намери горния ляв ъгъл на Самир Ханданович за 0:1.

„Нерадзурите” бяха бесни, че не получиха дузпа в 7-ата минута. Ветеранът Хавиер Санети направи един от фирмените си рейдове по десния фланг, центрира остро, Бонучи спря с крак, но топката после се удари и в ръката му. Въпреки протестите, съдията Рицоли не даде дузпа.
Буфон спаси удар на Паласио, а Матри прати от воле в аут след перфектен пас на Маркизио. Стражът на Юве със сетни сили изби нисък шут на Касано към ъгъла. Бонучи пропусна да удвои с глава след мълниеносна контра.

Санети също игра с ръка в собственото си наказателно поле, но съдията показа еднакъв критерии и отново не наду свирката.
Буфон направи чудотворно спасяване малко по-късно, когато Паласио бе намерен на задната греда, стреля с глава, но Буфон изби от голлинията.

Интер започна по-добре втората част и изравни. Касано прати хитро между защитата, Паласио си поведе на скорост, излезе сам срещу Буфон и спокойно пусна вдясно покрай него – 1:1 след 54 минути.

Шампионът не се смути и си върна аванса, а отново в основата на гола бе тандемът Матри – Куалярела. Куалярела получи пас отдясно, стигна топката и от аутлинията върна във вратарското поле,  където Матри засече в мрежата – 1:2 след час игра. При головия пас домакините имаха претенции, че топката е напуснала очертанията на терена, но на телевизионните повторения се видя, че кълбото не е в аут с пълния си обем.

Интер натисна до края и в последните минути дори вратарят Самир Ханданович беше пред вратата на Ювентус, но гостите удържаха победата.

Секунди преди края Естебан Камбиасо получи директен червен след безумно влизане с бутоните напред в краката на Джовинко.
Получи се кратко меле, след което съдията свири край и узакони трите точки за „бианконерите”.

Ювентус е лидер с 68 точки, Наполи има 56, Милан е с 54. Интер се смъкна до седма позиция с 47 точки.

Парма удари Пескара с 3:0 у дома.

Беналун откри в 18-ата минута за „дуковете”, а Палета и Амаури бързо придадоха класическо измерение на успеха след паузата.

Удинезе не успя да бие Болоня у дома и се задоволи с 0:0.

Аталанта и Сампдория пък също направиха 0:0 в Бергамо, което устройва и двата тима.

Ето всички резултати и голмайстори в 30-ия кръг на Серия А от 8-те мача, които се играха от 16:00:

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите