3. Ювентус започна в ШЛ с 3:1 над ПСВ (ВИДЕО)

Ювентус започна в ШЛ с 3:1 над ПСВ (ВИДЕО)

Торинци изиграха отличен мач, Нико Гонзалез с гол и асистенция

Ювентус откри новия сезон в Шампионската лига с успех с 3:1 над ПСВ. Торинци изиграха много силен мач, но допуснаха гол в последните секунди, който ги лиши от класическия успех. Отлично се представи новото попълнение Нико Гонзалез, който вкара гол и добави асистенция.

Гостите от Нидерландия първи стигнаха до удар към вратата, след като в седмата минута Джоуи Веерман стреля от средна дистанция, но вратарят Микеле Ди Грегорио спаси.

Три минути по-късно Гуус Тил също получи на добра позиция в наказателното поле след центриране отдясно, но стреля доста неточно от воле.

Постепенно Ювентус вдигна оборотите и можеше да открие в 20-ата минута, но Николас Госалес не успя да засече добре хубаво центриране в наказателното поле на чудесна позиция и „подари“ топката на вратаря.

Минута по-късно, обаче, домакините все пак поведоха. Уестън Маккени спечели топката на центъра и подаде за Гонсалес, който проби в предни позиции и след това намери отляво Кенан Йълдъз. Турският национал влезе в наказателното поле, финтира бранител, след което отправи изключителен удар с десния крак, който не остави никакви шансове на Жоел Дромел, като топката се отби от лявата му греда и влетя в мрежата за 1:0. Това бе първи гол за Йълдъз през сезона и в дебюта му в ШЛ.Натискът на Юве продължи и това доведе до второ попадение във вратата на ПСВ минута след това. Този път Нико Гонзалез получи дълъг пас на десния фланг, освободи се отлично от защитник, влезе в наказателното поле и след това сви топката. Душан Влахович се размина с нея, но се получи рикошет в играч на гостите и тя попадна на пътя на Уестън Маккени, който отбеляза отблизо за 2:0.

В самия край на полувремето Копмайнерс се освободи добре от личния си пазач в наказателното поле и засече центриране отляво, но прати топката много близо покрай лявата греда на Дромел в аут.

Седем минути след почивката Ювентус сложи окончателно точка на спора с трети гол. Копмайнерс отне топката на централния кръг, след което Душан Влахович напредна отляво и изведе отлично останалия съвсем сам Нико Гонсалес в наказателното поле, който имаше достатъчно време да овладее топката и да стреля с десния крак, пращайки я в десни ъгъл на вратата за 3:0.