3. Защитник отсрами Байерн срещу Гладбах - 2:1

Защитник отсрами Байерн срещу Гладбах - 2:1

Байерн Мюнхен спечели с 2:1 домакинството си срещу Борусия Мьонхенгладбах в мач от 15-я кръг на Бундеслигата. Марио Гомес откри за домакините в 19-ата минута, холандецът Броуверс върна гола 10 минути по-късно. Решаващият гол дойде след отлично изпълнен фаул на бранителят Холгер Бадщубер.

Рекордьорът по спечелени титли в немската Бундеслига Байерн се изправи срещу Борусия Мьонхенгладбах в дербито на 15-я кръг от първенството. Eдно от най-популярните единоборства в немския футбол през миналия век отдавна се е лишило от блясъка на двубоите от времето на Берти Фогтс,  Юп Хайнкес, Сеп Майер, Герд Мюлер и Франц Бекенбауер. Въпреки това мачът оправда очакванията на 69-те хиляди зрители на „Алианц Арена”. Двата тима изиграха здрав и не по-малко атрактивен мач, въпреки че домакините бяха тези, които диктуваха играта през по-големи периоди от времето.

Най активен в първите минути бе Ван Бомел, който на няколко пъти успя да създаде суматоха в наказателното поле на „жребчетата”. Защитата на гостите от Гладбах успя да удържи натиска на баварците до 19-ата минута, когато първи името си на светлинното табло изписа Марио Гомес. Мюлер повлече след себе си Броуверс и Данте, след което върна към Гомес. Нападателят се възползва от свободното място, което му бе оставил Хуарес и с левия крак от 18 метра прати топката към левия ъгъл. Логан Бейли реагира прекалено късно и въпреки плонжа си не успя да достигне топката.

Играчите на Борусия бяха амбицирани да докажат, че победите срещу Шалке и Хамбург в последните кръгове не са били случайни и в 28-ата минута Роел Броуверс изравни резултата с четвъртото си попадение за сезона, което пък стана първото му отбелязано с крак. Холандецът получи чист пас от Брадли, който го остави сам срещу Ханс Йорг Бут и оттам той нямаше как да сгреши. Резултатът остана непроменен до почивката, а след нея събитията на терена се въртяха главно около тима на Байерн.

Домакините се опитваха неистово да възстановят преднината си. Упоритостта им даде резултат в 75-ата минута. Младият бранител Холгер Бадщубер засрами именитите си колеги в предни позиции с изящно изпълнен пряк свободен удар в далечния ъгъл на Бейли, който подцени удара и не успя да достигне топката. В оставащите минути гостите заиграха с трима нападатели като в игра се появи и Оливер Ньовил, но дори и той не успя да донесе нещо положително за Борусия от гостуването в Мюнхен.

Победата изкачи Байерн до трета позиция с 27 точки, Борусия е 11-и с 18.

Байерн – Борусия М 2:1