3. Защо прекъснаха Атлетико - Реал Мадрид?

Защо прекъснаха Атлетико - Реал Мадрид?

Срещата беше спряна в 69-ата минута

Дербито на Мадрид между Атлетико и Реал не мина без скандал. Срещата от 8-ия кръг на Ла Лига, която се проведе на „Метрополитано“, беше прекъсната в 69-ата минута заради неприемливо поведение на феновете на домакините.

„Лос бланкос“ откри в 64-ата минута чрез Едер Милитао и веднага след това различни предмети полетяха от трибуните зад вратата на Тибо Куртоа.

Привържениците на „дюшекчиите“, които и без това не харесват стража особено, след като той премина при големия съперник, мятаха кутии и бананови кори още преди срещата. В средата на втората част обаче полетяха всякакви боклуци.

Радостта на Тибо Куртоа след попадението на Реал Мадрид изглежда подразни привържениците. Вратарят на няколко пъти се е провикнал към трибуните, ядосан от прешните им прояви. Това отприщва тяхната реакция, да запратят редица запалки, а реферът изхвърли няколко от тях встрани от терена. Полетяха бутилки с вода и електронни цигари. Сандвич във фолио се стовари върху вратарската мрежа.

Това, което привлече вниманието бе и торба с боклук. В част от социалните мрежи дори се заговори, че става дума и за торба с изпражнения - въпреки че не беше забелязана точно такава.

Реферът Матео Бускетс говори с треньорите Карло Анчелоти и Диего Симеоне, след което прекъсна мача за около 10 минути.

Хосе Хименес отиде да успокои феновете, след което капитанът Коке се присъедини към него. Телевизионните камери показаха, че феновете се опитват да докажат на играчите, че Куртоа е виновен за всичко.

Диего Симеоне също се включи в опитите да успокои феновете. Наставникът също имаше претенции към поведението на Куртоа.

В крайна сметка, след подновяването на играта домакините успяха да изравнят в продължението чрез Анхел Кореа за крайното 1:1.

Конте: Наполи може да навакса пропуснатото само с много работа

"Да не играеш в Европа си има и предимства, и недостатъци", каза треньорът на Наполи