3. Зенит подчини ЦСКА в Санкт Петербург, защитата на титлата е формалност (видео)

Зенит подчини ЦСКА в Санкт Петербург, защитата на титлата е формалност (видео)

Андрей Аршавин вдъхнови тима на Спалети за 2:0 над московчани

Зенит (Санкт Петербург) ще бъде новият стар шампион на Русия. Отборът на Лучано Спалети победи прекия си конкурент за титлата ЦСКА (Москва) като домакин на стадион „Петровски” в Санкт Петербург с 2:0 в голямото дерби от 39-ия кръг на плеойфите в Премиер лигата.

Срещата започна с 11 точки преднина на върха за Зенит, а след победата шампионите се откъснаха с 14 пункта пред столичани при оставащи 5 кръга до края. Това означава, че следващата една спечелена точка ще бъде шампионска за Зенит, когато и да дойде тя до края на първенството.

През първата част на дербито ЦСКА се държа равностойно на Зенит, но през второто полувреме на терена се появи Андрей Аршавин, който даде необходимата класа на домакините за победата.

В 63-ата минута Владимир Бистров вкара важния първи гол за 1:0 в полза на Зенит, а в самия край на двубоя след образцова атака Аршавин завърши отличен пробив на Кержаков по десния фланг за крайното 2:0.

Зенит води с 80 точки, вторият ЦСКА има 66.