3. Жулио Сезар спаси Интер през първото полувреме – 0:0

Жулио Сезар спаси Интер през първото полувреме – 0:0

Отборите на Интер и Манчестър Юнайтед се оттеглиха на почивка при резултат 0:0, но определено „червените дяволи” трябва да съжаляват, че не водят в резултата. Блестящи изяви на вратаря на Интер Жулио Сезар запазиха нулевото равенство през първата част. Добра игра на Бербатов и компания в първите 45 минути от мега сблъсъка на осминафиналите на Шампионската лига и много поводи за размисъл пред Жозе Моуриньо.

Изненадващо или не, срещата започна с натиск на гостите. Още в 3-та минута Кристиано Роналдо стреля добре от пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на Жулио Сезар. Само 2 минути по-късно Гигс центрира от пряк свободен удар, Роналдо се извиси над всички, стреля с глава, но стражът на Интер прояви страхотен рефлекс и отрази удара. След още 2 минути пред Роналдо се откри нова възможност да стреля от пряк свободен удар, но този път португалецът стреля встрани от целта. Чак в 18-ата минута Интер погледна по-сериозно към вратата на Юнайтед. Санети стреля опасно, но топката рикошира в крак на бранител и попадна в ръцете на Ван дер Саар.

В 23-ата минута Бербатов стреля с глава, но ударът му премина встрани от целта, а само 3 минути по-късно дойде и най-опасното положение в срещата. Райън Гигс се откъсна сам в наказателното поле на Интер, излезе очи в очи с Жулио Сезар, стреля силно, но отново стражът на Интер спаси своя отбор. Тотално превъзходство на „червените дяволи”, а нападателите на домакините почти не играят с топката.

В 28-та минута отново за трети път Роналдо направи опит да вкара от пряк свободен удар, но този път португалецът уцели стената. Пет минути преди края Бербатов отново стреля опасно с глава, но отново ударът му не намери очертанията на вратата.