3. "Звездното" дерби на Манчестър се оказа скучен мач без голове (видео)

"Звездното" дерби на Манчестър се оказа скучен мач без голове (видео)

Юнайтед и Сити не успяха да се победят на "Сити ъф Манчестър" в среща, завършила 0:0

Отборите на Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед си поделиха точките в градското дерби помежду им, играно на стадион „Сити ъф Манчестър”. И символичните домакини, и гостите влязоха в мача изключително внимателни и това темпо на игра продължи през всичките 90 минути. Българската звезда в отбора на Алекс Фъргюсън Димитър Бербатов игра до 78-та минута, като се отличи с един удар от странична ножица в ръцете на Джо Харт и още няколко добри изяви.

Първото полувреме започна предпазливо от страна и на двата отбора. Битката се водеше основно в централната зона на терена, като Сити бяха малко по-активни в атаките си. Все пак домакините не можаха да изпъкнат с нищо, докато Юнайтед имаха една добра ситуация за гол на Евра.

Първият точен удар в мача дойде чак в 14-та минута, когато Нани стреля право в ръцете на Джо Харт. Осем минути по-късно гостите атакуваха през центъра, Евра направи чудесно двойно подаване с Парк и стреля, но твърде слабо и в обхвата на стража на Сити.

В 25-та минута домакините изградиха добра многоходова атака отляво, след което Бари подаде към Милнър в наказателното поле, но противников бранител успя да изчисти в корнер. Десет минути по-късно Тевес стреля страхотно с десния крак от пряк свободен удар, но Ван дер Сар се разтегна докрай и спаси.

Пет минути преди края на първата част Патрис Евра центрира към далечната греда, където беше Бербатов, който свали топката на границата на вратарското поле, но Харт излезе и улови.

В последните секунди на продължението Сити трябваше да изпълнят фаул чрез Силва, който центрира фалцово, но топката премина над всички в наказателното поле и излезе в аут. Така полувремето завърши при нулево равенство и без много интересни моменти.

Втората част започна с по-активна игра на гостите. Юнайтед задържаха добре топката и имаха няколко добри атаки. В 57-та минута „червените дяволи” организираха атака с много подавания, топката стигна до Браун отдясно на наказателното поле на Сити, който центира към Бербо. Бербатов пробва удар със странична ножица, насочи топката в очертанията на вратата, но Харт улови без проблеми.

В следващите минути действията бяха предимно в средата на терена и двата отбора сериозно страдаха от липса на положения. Чак в 86-та минута Сити успяха да събудят зрителите на „Сити ъф Манчестър”. Тевес започна атака от центъра и подаде към Джонсън, той пусна към Сабалета през краката на О’Шей, Сабалета се освободи и стреля с левия крак, но извън вратата.

В 89-та минута Карик стреля по посока вратата на Джо Харт, получи се двоен рикошет, но топката излезе в корнер. От ъгловия удар последва разбъркване в наказателното поле на домакините, но нито Флетчър, нито Уес Браун успяха да отправят удар.

До края на срещата Роберто Манчини пусна в игра Емануел Адебайор на мястото на Карлос Тевес и спечели секунди до края на редовните 90 минути. И двата съперника не можаха да осъществят нищо интересно до края и срещата завърши без голове.

В друг двубой от 12-ти кръг на Премиършип Евертън и Болтън завършиха също наравно, но резултатът при тях беше 1:1. Срещата беше оспорвана и Болтън успяха да поведат 11 минути преди края чрез Иван Класнич. В 86-та минута Фелаини беше фаулиран от Робъртсън и в гнева си го удари без топка. За постъпката си Фелаини получи червен картон. Макар и с човек по-малко Евертън изравни в 90-та последна минута на мача с гол на Джърмейн Бекфорд.

Състави:

Манчестър Сити: Бари, Боатенг (Коларов 80’), Де Йонг, Харт, Компани, Милнър (Джонсън 73’), Силва, Тевес (Адебайор 90+4’), Яя Туре, К. Туре, Сабалета

Манчестър Юнайтед: Бербатов (Ернандес 78’), Карик, Евра (О’Шей 69’), Фърдинанд, Флетчър, Нани, Парк, Рафаел (Браун 49’), Скоулс, Ван дер Сар, Видич

Жълти картони: Скоулс, Браун (Юнайтед)

Стадион: „Сити ъф Манчестър”

Съдия: Крис Фой

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1