3. Звярът Лукаку вкара два за Челси при класическия успех над Астън Вила (ВИДЕО)

Звярът Лукаку вкара два за Челси при класическия успех над Астън Вила (ВИДЕО)

"Сините" стигнаха до победа с 3:0 на своя "Стамфорд Бридж"

Ромелу Лукаку вкара два гола при победата на Челси с 3:0 като домакин на Астън Вила от четвъртия кръг на Висшата лига, на „Стамфорд Бридж“.

По този начин „сините“ продължават с доброто представяне от началото на сезона.

Челси поведе с 1:0 в 15-ата минута, когато Матео Ковачич пусна перфектен извеждащ пас към Ромелу Лукаку, който се справи с отбраната на Астън Вила и прати топката във вратата на Джед Стиър.

Пред Оли Уоткинс се откри много добра възможност в 24-ата минута, но ударът му бе блокиран.

Едуар Менди направи две страхотни спасявания в 34-ата минута, отразявайки ударите на Дани Ингс и Езри Конса.

Челси удвои своята преднина в 49-ата минута, когато Тайрън Мингс допусна много груба грешка и подари топката на Матео Ковачич, който бе сам срещу Стиър и хладнокръвно реализира за 2:0.

Астън Вила пропусна нова добра възможност в 74-ата минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Челси, Езри Конса стреля с глава, но Едуар Менди спаси.

Челси вкара трети гол в добавеното време на мача, когато Сесар Аспиликуета подаде към Ромелу Лукаку, който със страхотен удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Астън Вила.