2. - Франция
  3. Франция и Сърбия с разгромни победи, Австрия се измъчи срещу Литва

Франция и Сърбия с разгромни победи, Австрия се измъчи срещу Литва

Сърбия размаза клетата Румъния с 5:0, Франция на плейоф след победа над Фарьорите със същия резултат Националният отбор на Сърбия на практика си гарантира място на световните финали, след като успя да постигне разгромна победа с 5:0 над Румъния.

Националният отбор на Сърбия на практика си гарантира място на световните финали, след като успя да постигне разгромна победа с 5:0 над Румъния.

Момчетата на бившия наставник на Барселона, Реал и Атлетико (Мадрид) Радомир Антич показаха страхотна класа и с този успех показаха на цяла Европа, че са отбор с много сериозен потенциал.

Голеадата бе започната от нападателя на Валенсия Никола Жигич, който откри резултата в 37-ата минута. В 50-ата минута опитният Марко Пантелич, който през лятото премина в Аякс като свободен агент, удвои преднината на "плавите".

Здавко Кузманович вкара за 3:0 в 78-ата минута. В 84-ата минута срамът за румънците стана наистина ужасно голям, след като Милан Йованович им наниза четвърти гол. Крайното 5:0 стана факт в 90-ата минута, когато Йованович отбеляза втория си гол в мача.

Румънците останаха с човек по-малко в 84-ата минута, когато Кристиан Киву бе изгонен с директен червен картон.

В друг двубой от групата, Франция на практика си осигури второто място в класирането, което дава право на плейоф. Петлите успяха да разгромят слабака Фарьорски острови с убедителното 5:0.

Нападателят на Тулуза Жиняк вкара два бързи гола в 34-ата и 39-ата минута, за да даде преднина на "петлите" с 2:0. В 53-ата минута опитният бранител на Арсенал Уилям Галас направи преднината на Франция класическа - 3:0. Анелка вкара за 4:0 в 86-ата минута, а само две минути по-късно Бензема записа също името си при голмайсторите и оформи крайното 5:0 в този двубой.

В третия мач от тази група, Австрия победи трудно Литва с 2:1. Домакините поведоха в 16-ата минута чрез Янко, но в 66-ата минута Стенкевичус изравни. Крайното 2:1 в мача оформи Валнер от дузпа в 80-ата минута.

След тези два мача, Сърбия е лидер в групата с 22 точки, Франция е втора с 18 точки, Австрия е трета с 14 точки, а след това се нареждат отборите на Литва и Румъния, които имат по 9 точки и Фарьорите с 4 точки.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения