2. - Германия
  3. Байер и Борусия (Дортмунд) не си вкараха гол в Леверкузен

Байер и Борусия (Дортмунд) не си вкараха гол в Леверкузен

Германският вицешампион остава на последна позиция в класирането

Новата година не започна добре за Борусия (Дортмунд), тъй като тимът направи равенство 0:0 при визитата си на Байер (Леверкузен) от XVIII кръг на Бундеслигата и останаха на последната позиция в класирането с едва 16 точки от 18 мача.

Нещо повече, вицешампионът на страната регистрира най-ниската си успеваемост при подаванията от десетилетие насам, едва 45%.

Домакините навярно също са недоволни от точката, защото тя ги остави на пето място в подреждането, а преди уикенда те бяха трети.

Те стартираха със силен натиск срещата и гостите трудно успяваха да изнесат топката.

Първата спорна ситуация дойде още в началните минути, когато вратарят им Бернд Лено излезе и докосна топката с ръка извън наказателното си поле, но това остана незабелязано от съдийската бригада.

В средата на първото полувреме Дортмунд натисна, но Марко Ройс и Нури Шахин не можаха да поразят целта, а домакинит отвърнаха с изстрел на Чалханоглу, избит с глава от Матс Хумелс пред голлинията.

Така почивката дойде при нулево реми, а след нея Имобиле не можа да се възползва от истински подарък от защитата на домакините. После нападателят бе задържан в пеналта, но реферът подмина претенциите му за дузпа.

До края пропуски направиха Мхитарян, Ройс и Шахин, но до гол не се стигна. Така Байер остана с 29 точки, като има с 13 повече от „жълто-черните”.