2. - Германия
  3. Борусия (Дортмунд) премина като валяк и през Нюрнберг (видео)

Борусия (Дортмунд) премина като валяк и през Нюрнберг (видео)

Младоците на Юрген Клоп отново демонстрираха перфектно представяне

Есенният първенец на Германия Борусия (Дортмунд) постигна поредна победа, след като в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата се наложи с 2:0 при гостуването си на Нюрнберг. Младоците на Юрген Клоп отново демонстрираха перфектно представяне в тактически план, като не допускаха почти никакви опасности за Роман Вайденфелер и като по чудо не можаха да стигнат до още по-изразителен успех. "Жълточерните" отбелязаха по едно попадение през двете полувремена, а точни бяха Матс Хумелс и Роберт Левандовски.

Гостите започнаха предпазливо срещата и в началните минути отстъпиха инициативата на своя противник. Играчите на Нюрнберг от своя страна действаха по-активно в предни позиции, като след няколко атакаи в 10-та минута реферът Михаел Вайнер подмина падане в наказателното поле на Роберт Мак.

Постепенно "жълточерните" овладяха средата на терена и на свой ред създадоха няколко опасности пред вратата на Рафаел Шефер. Така след два пропуска на Роберт Левандовски в 23-та минута централният бранител Матс Хумелс успя да открие резултата. Той прати топката в мрежата с глава след центриране на Нури Сахин от пряк свободен удар. Домакините се опитаха да се върнат в мача, но до края на полувремето стигнаха само до два неточни изстрела на Юлиян Шийбер и Мак. За сметка на това Борусия пропусна да удвои аванса си, като с два опасни удара се отчете Кевин Гроскройтц.

Началото на втората част отново бе за момчетата на Дитер Хекинг, като с отлични пробиви се отличиха Шийбер и младока Хеглер, но и в двата случая решително в защита се намеси Марсел Шмелцер. Гостите допускаха все по-рядко опасности пред вратата на Роман Вайденфелер и продължиха да играят активно в атака, което създаваше доста проблеми на играчите в червено. В 71-та минута Левандовски не можа да се възползва от грешка в отбраната на Нюрнберг, а малко след това отново той пропусна страхотен шанс, след като от пет метра не можа да преодолее Шефер.

Последва опасен изстрел от дистанция на Якуб Блашчиковски, докато шут на Шинжи Кагава също премина на сантиметри от целта. В крайна сметка логичното се случи в 88-та минута, когато полският национал Левандовски наи-после успя да прати топката в мрежата. Той се възползва от добра индивидуална акция на Марио Гьотце и от осем метра подпечата успеха на своите. С тази победа Борусия увеличи аванса си на върха в класирането на впечатляващите 10 точки пред втория Майнц 05 и 11 пред третия Байер (Леверкузен).

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)