2. - Германия
  3. Франкфурт излъга водачите в Бундеслигата (видео)

Франкфурт излъга водачите в Бундеслигата (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) успя да измъкне точките от Дортмунд с гол на Гекас в 87-та минута

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) победи измъчено с 1:0 гостите от Борусия (Дортмунд) в мач от 17 кръг на германската Бундеслига. Голът за Франкфурт отбеляза гръцкия нападател Теофанис Гекас само три минути преди края на редовното време.

Двубоят започна с интересна атака на домакините, при която последва удар на Майер, но извън целта. В 9-та минута Теофанис Гекас можеше да се откъсне от защитата на Дортмунд, но страничният съдия отсъди засада. През по-голямата част от първото полувреме Борусия владееха добре и си подаваха сигурно, но не успяха да отбележат гол.

В 26-та минута Айнтрахт отново атакува и Халил Алтънтоп успя да стреля във вратата на Вайденфелер, но без успех. Четири минути отново Гекас, който е в много добра форма отправи хубав удар по посока вратата на гостите, но Вайденфелер се намеси стабилно и спаси.

В последните минути домакините оказаха натиск върху водачите във временното класиране в Бундеслигата, но футболистите на Дортмунд показаха, че освен да вкарват, могат и да се защитават добре.

В 37-та минута Кларк от Франкфурт отправи удар, но топката мина покрай вратата на Борусия. В 40-та минута Марио Готце имаше добър шанс за гол и стреля в целта, но топката все пак не влезе във вратата на домакините.

Минута преди края на първата част Нури Сахин също се опита да застраши Франкфурт, но ударът му не сполучи. Така на почивката резултатът се запази 0:0.

През второто полувреме Дортмунд показаха добра игра, но голове не падаха. В 51-та минута Антонио Да Силва от гостите опита силен удар, но топката срещна тялото на противников бранител.

Четири минути по-късно отново Да Силва пробва да отбележи, и пак без успех. В 60-та минута Майер напредна към вратата на Фарман и стреля, но извън целта. В 64-та минута Нури Сахин изпусна най-чистото положение за гостите, разтърсвайки горната греда на вратата на Франкфурт.

В 86-та минута Лукас Бариос също направи невероятен пропуск за Борусия. Марио Готце напредна отдясно и подаде перфектно по земя към Бариос, който от границата на вратарското поле стреля, но топката се отклони в горната греда и излезе.

В следващата си атака Франкфурт вече водеха. Мартин Фенин изведе красиво с пета Теофанис Гекас на границата на наказателното поле на Вайденфелер и гръцкият футболист вкара за 1:0. Гекас препарира Вайденфелер с левия крак без да спира топката, за да я овладее.

До края на срещата Дортмунд осъществиха силен натиск, но не успяха да създадат чисти положения. Така домакините от Айнтрахт успяха да измъкнат трите точки на „Комерцбанк арена” макар и без да блестят особено по време на 90-те изминали минути. След двубоите днес следва почивка в германското първенство, като на полусезона Дортмунд са първи в таблицата с 43 точки от 17 мача. Франкфурт пък са 7-ми в класирането с 26 спечелени точки.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)