2. - Германия
  3. Графите разходи ЦСКА (Москва) из Германия – 3:1

Графите разходи ЦСКА (Москва) из Германия – 3:1

"вълците" дебютираха с победа в Шампионската лига, Хуанде Рамос загуби първия си евро-мач начело на ЦСКА

Три гола на бразилеца Графите донесоха победата на германския Волфсбург срещу ЦСКА (Москва) с 3:1. Това бе първа среща от груповата фаза на Шампионската лига, а почетното попадение за гостите бе дело на Дзагоев.

Срещата започна спокойно, а двата тима атакуваха основно по крилата, откъдето опитваха центрирания към нападателите си. След поредица от ъглови удари пред двете врати, в 36-ата минута Мисимович изведе Графите сам срещу Акинфеев и бразилецът  пусна топката под руския страж, откривайки резултата за домакините. В 41-ата минута бразилецът бе задържан за фланелката от Семберас и домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад кълбото застана самият Графите и хладнокръвно удвои преднината на „вълците”.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така Волфсбург се оттегли на почивката, водейки с 2:0.

Втората част започна по доста муден начин, а футболистите на двата тима се захапаха в центъра на терена, извършвайки множество нарушения в тази зона. Все пак, в 77-ата минута Гилерме изведе Дзагоев на опасна позиция и руснакът не пропусна да намали преднината на „вълците” – 1:2.

Само 4 минути по-късно обаче, Игнашевич допусна феноменална грешка в отбрана, която позволи на Графите да оформи своя хеттрик. Бразилецът овладя на гърди, обърна се и стреля с левия крак в близкия ъгъл – 3:1.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно и така „вълците”, водени от Графите, надиграха с 3:1 руския гранд ЦСКА (Москва).

Волфсбург – ЦСКА 3:1

1:0 Графите 36’
2:0 Графите (д) 41’
1:2 Дзагоев 77’
3:1 Графите 87’

Стартови състави:

Волфсбург: Бенаглио, Шафер, Бардзали, Мадлунг, Ройтер, Жосуе, Гентнер (Хасебе – 90’), Мисимович, Мартинс (Зиани – 65’), Графите (Сантана – 89’), Дзеко

ЦСКА (Москва):
Акинфеев, Семберас, В. Березутски, Игнашевич, А. Березутски, Алдонин (Мамадев – 68’), Рахимич, Красич, Шенников (Пилиев – 58’), Дзагоев, Гилерме