2. - Германия
  3. Изпадащият Щутгарт измъкна точката от водача в Бундеслигата (видео)

Изпадащият Щутгарт измъкна точката от водача в Бундеслигата (видео)

Дортмунд позволи на гостите от Щутгарт да изравнят в края и двубоят завърши 1:1

Отборите на Борусия Дортмунд и Щутгарт завършиха наравно 1:1 в мач от 19 кръг на немската Бундеслига. Дортмунд поведоха с гол на Гьотце в 43-та минута, но през втората част играчите на Бруно Лабадия показаха сърцата игра и чрез Погребняк изравниха шест минути преди края.

Двубоят започна равностойно, което беше неочаквано за повечето фенове на Дортмунд, тъй като те са на върха на класирането в Бундеслигата, докато Щутгарт се бори за оцеляване. Все пак в 4-та минута Роберт Левандовски отправи удар към вратата на Улрих, но без успех.

В 14-та минута Куба от домакините шутира от средна дистанция, но кълбото срещна тялото на противников защитник. Пет минути по-късно Шиплок от Щутгарт опита да застраши с глава вратата на Борусия, но без успех.

В 22-та минута ще отчетем удар на Нури Сахин срещу гостите, но извън целта. Две минути по-късно Шмелцер повтори упражнението на Сахин и стреля покрай вратата на гостите.

В 43-та минута на двубоя Борусия поведе с гол на Гьотце след асистенция на Гроскройц. Ударът на Гьотце от границата на вратарското поле не беше много силен, но бе достатъчно точен, за да осигури преднина от един гол на домакините. В последните минути на полувремето Левандовски можеше да вкара още един гол за „жълто-черните”, но ударът му с глава бе избит от защитата пред Улрих. Така полувремето завърши при резултат 1:0 в полза на водачите в Бундеслигата.

В 51-та минута опасно центриране към Гроскройц можеше да доведе до 2:0 в полза на домакините, но отклонената с глава топка от него мина над вратата на Улрих, който увисна. Пет минути по-късно Погребняк остана сам пред празната врата след центриране от десния фланг на атаката на гостите, но не можа да стигне топката и тя излез в аут.

В 57-та минута добра многоходова атака на Дортмунд мина през Левандовски, който върна назад и остана на голова позиция, но ударът му от точката за изпълнение на дузпа мина покрай вратата.

В 61-та минута Щутгарт не успяха да използват златен шанс да изравнят резултата. Погребняк влезе в наказателното поле отляво и подаде към Шиплок, който само трябваше да отклони топката във вратата на Вайденфелер, но той я насочи над нея - в аут.

В разстояние на три минути Кевин Гроскройц, Лукас Бариос и Невен Суботич отправиха три удара към вратата на Щутгарт – за жалост на домакините, и трите без успех. Секунди по-късно и Нури Сахин отправи неточен удар.

В 84-та минута противно на показаното на терена Щутгарт изравни. Яловите досега атаки на гостите се подобриха много и футболистите на Бруно Лабадия показаха хъс, изравнявайки чрез Павел Погребняк след многоходова акция. Погребняк получи пас с пета на границата на наказателното поле и с топовен удар изравни резултата.

До края на срещата резултата остана непроменен и Щутгарт успяха да измъкнат точката от водачите в Бундеслигата Борусия Дортмунд. След сблъсъка Дортмунд продължават да са първи с цели 13 точки преднина, докато Щутгарт са на 16-то място с 16 точки.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)