2. - Германия
  3. Клоп: Не съм доволен само от едно - не вкарахме голове

Клоп: Не съм доволен само от едно - не вкарахме голове

Като имаме предвид, че бяхме гости, това 0:0 не е никак лошо, смята Гюндоган

Изказвания след първата четвъртфинална среща от Шампионската лига отборите на между Малага и Борусия (Дортмунд), завършила 0:0.

Юрген Клоп (старши треньор на Борусия Дортмунд): "Мога да бъда недоволен само от едно нещо - неумението ни да реализираме днес. Но мисля, че въпреки нулевото равенство, моят отбор се прибира у дома като фаворит за класиране на полуфиналите. Не използвахме своите шансове. Но това, което е нужно сега, е да запазим спокойствие и да постигнем нужния резултат.

В завършващата фаза загубихме концентрация, нямахме точност пред гола. И докато ние пропускахме, Малага постепенно намираше лицето си и заигра все по-добре и по-добре в течение на мача.

Като цяло мога да кажа, че показахме качествен футбол срещу много добър отбор. Нашите шансове за класиране напред са по-високи и нулевото равенство е резултат, с който е приемливо да се живее.

На почивката казах на отбора, че изглеждаме нелошо, но трябва да прибавим повече точност в завършващия момент.

Не сме идеален отбор и има още върху какво да се усъвършенстваме, но мисля, че впечатлихме с някои неща на терена. Малага не ни изненада с нищо, те играха така, както и очаквахме

Много от това, което правихме на терена, действително го правехме според изискванията и никак не лошо. Но последното докосване нещо ни липсваше.

Просто ни трябва една нова крачка и ние знаем какво точно за реванша. Много е важно, че си тръгваме от Испания без наказания и без контузии, така че на този етап и за втората среща ще имаме всички играчи.

Илкай Гюндоган
(полузащитник на Борусия Дортмунд): "Като имаме предвид, че бяхме гости, това 0:0 не е никак лошо.

Но много жалко, че от толкова създадени положения не успяхме да вкараме нито веднъж. А имахме някои наистина невероятни ситуации. Но пък от друга страна е добре, че си тръгваме и без гол в нашата врата".

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)