2. - Германия
  3. Левандовски спаси Байерн в 96-ата минута в Берлин (резултати+репортажи)

Левандовски спаси Байерн в 96-ата минута в Берлин (резултати+репортажи)

Борусия (Дортмунд) си го изкара на Волфсбург, Инголщад с огромен успех във Франкфурт

Херта (Берлин) беше на път да нанесе втора загуба на Байерн (Мюнхен) в 21-ия кръг на Бундеслигата, като водеше с 1:0 дълбоко в добавеното време на Олимпиащадион. Но в 96-ата минута Роберт Левандовски бе точен на добавка след статично положение и така баварците се измъкнаха без поражение от столицата – 1:1.

Херта поведе в 21-ата минута с 9-ото попадение на Ведад Ибишевич, който засече центриране от фаул на левия фланг.

Домакините удържаха своя аванс до самия край, когато Левандовски донесе точката с 16-ия си гол в Бундеслигата този сезон. Вратарят Мануел Нойер също излезе да вкарва, а Ариен Робен незнайно защо бе оставен непокрит в пеналта, за да стреля силно. Получи се страхотно разбъркване и при добавката Левандовски не пропусна. Домакините се вбесиха и се стигна до разправии, а реферът охлади страстите с последния съдийски сигнал. Преди това Руне Ярстайн спаси удар от фаул на Давид Алаба, но дълбоко в добавеното време капитулира. Трябва да се отбележи прекалено дългото продължение, отпуснато от рефера Патрик Итрих, който бе дал 5 минути добавено време.

Авансът на Байерн от 8 точки пред РБ Лайпциг може да бъде съкратен до 6, ако новаците победят Борусия (Мьонхенгладбах) в неделя.

Борусия (Дортмунд) превъзмогна двете поредни загуби – 1:2 от Дармщад в Бундеслигата и 0:1 от Бенфика в Шампионската лига през седмицата, с категорично 3:0 над Волфсбург.

Джефри Брума си вкара автогол в 20-ата минута, когато жълто-черните изпълниха късо корнер и впоследствие Марко Ройс центрира. До почивката домакините изцяло доминираха.

В 49-ата минута Лукаш Пишчек, който вкара на Волфсбург и в 4-ия кръг, удвои аванса на Борусия. Полякът отбеляза с глава 5-ия си гол този сезон.

В 60-ата минута Осман Дембеле оформи крайното 3:0 с мощна глава, като асистенцията бе на Пишчек.

Дортмунд се приближи на 5 точки от втория Лайпциг.

Борещият се за оцеляване Инголщад спечели много важни три точки като гост на силния тим на Айнтрахт (Франкфурт) – 2:0, в силно вълнуващ двубой.

Ромен Брежери изведе Инголщад напред в резултата с първия гол за тима като гост през 2017 г. Айнтрахт нямаше ден, като до почивката Давид Абрахам получи червен картон, а Хесус Валехо бе заменен принудително. Кошмарът продължи и през второто полувреме, когато Макото Хасебе изпусна дузпа, спасена от вратаря Янсен. В 69-ата минута всичко за домакините приключи. Паскал Грос направи 2:0 за гостите от дузпа. Инголщад също завърши мача с 10 души. Девет минути преди края Матю Леки бе изгонен за неспортсменско поведение.

Червен картон – Абрахам (Айнтрахт 34’)
Пропусната дузпа – Хасебе (Айнтрахт 56’)

РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ ГЛЕДАЙТЕ ТУК!

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)