Леверкузен размаза лидера в Бундеслигата Унион с 5:0 (ВИДЕО)

Берлинчани претърпяха тотален шок

Байер Леверкузен размаза лидера в Бундеслигата след 12 кръга Унион Берлин с 5:0. До преди този мач столичани водеха в класирането, но вече отстъпиха първото място на Байерн. Леверкузен пък взе едва трета победа от началото на сезона, като до преди кръга „аспирините“ бяха на 17-то място.

През първото полувреме голове нямаше, а през второто Леверкузен реализира цели 5 попадения от общо 8 точни изстрела. Унион Берлин уцели само веднъж вратата на своя съперник.

След първо полувреме, в което нямаше много голови положения, дойде втората част, когато головото шоу на домакините започна.

В 47-ата минута Керем Демирбай центрира от ъглов удар, което намери Роберт Андрих и той стреля, изпращайки топката в долния десен ъгъл на вратата.

Само след 5 минути игра Надием Амири стреля опасно, но Ленарт Грил спаси.

В 56-ата минута защитата на Унион сбърка, а Муса Диаби овладя и вкара за втори път.

След само 2 минути Муса Диаби вкара и втори гол. Той получи подаване от Мичъл Бекер и намери точното пространство, за да отбележи.

В 65-ата минута „аспирините“ пропуснаха добра възможност. Муса Диаби стреля, но Грил спаси.

Все пак в 68-ата минута четвъртото попадение бе факт. Адам Хложек стигна до топката и отбеляза гол с пета.

Крайното 5:0 оформи Мичъл Бакер. Той получи подаване от Адам Хложек и отбеляза петото попадение в срещата.