2. - Германия
  3. Немският валяк тръгна с труден успех срещу Португалия на Евро 2012 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германия се наложи над Роналдо и компания с 1:0

Отборът на Германия тръгна по възможно най-добрия начин на Европейското първенство в Полша и Украйна, след като тази вечер се наложи много трудно с 1:0 над тима на Португалия.

Двубоят се игра на стадион "Арена Лвов", а главен рефер бе французинът Стефан Ланоа.

В герой за Маншафта се превърна Марио Гомес, който вкара единственото попадение в мача в 83-ата минута.

Двубоят започна в спокойно темпо, като и двата отбора бяха излязли на терена с мисълта да не загубят мача, още повече, че единият от лидерите в тази група "B" - Холандия, загуби днес с 0:1 мача си с Дания.

Все пак германците наложиха своя стил от самото начало, докато португалците разчитаха основно на бързи контраатаки по двете крила, за да затруднят отбраната на бундестима.

Така дойде 30-ата минута, когато немците можеха да открият резултата, след като Лам проби по левия фланг и центрира по земя за Подолски, който от точката на дузпата прати кълбото високо над вратата на Руи Патрицио.

10 по-късно пък, Лам отново организира добра атака и центрира към Мюлер на далечната греда, чийто удар обаче излезе в аут.

В самия край на полувремето, в 45-ата минута, след един корнер, топката стигна до Пепе, който шутира мощно от около 10 метра, кълбото обаче срещна напречната греда, след което тупна на голлинията, но не пожела да мине зад нея и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част също стартира в спокойно темпо за двата тима и хубава възможност за Подолски след подаване на Мюлер. Ударът на новия нападател на Арсенал обаче бе блокиран от Бруно Алвеш.

В началото на втората част португалците опитваха повече атаки, като вече в тях активно бе включван и Луиш Нани, който бе малко статичен през първата част.

В 57-ата минута пък, Подолски центрира в пеналта, където Гомес засече с глава, но ударът му бе слаб и не затрудни Патрицио. 8 минути по-късно пък, португалците бяха на косъм от гола, след като Моутиньо намери Роналдо в пеналта, но Боатенг се хвърли в последния момент на шпагат в краката на португалеца и изчисти кълбото.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Бундестимът все пак съумя да излезе напред в резултата. Тогава Кедира получи на десния фланг и центрира меко в наказателното поле, където Гомез засече с глава и направи безпомощен Патрицио за 1:0.

След това попадение немците се прибраха в половината си, което даде възможност за натиск от страна на иберийците. Те направиха всичко възможно да изравнят статуквото, но първо центриране на Нани кацна върху напречната греда на Нойер, а в 88-ата минута стражът на Германия спаси отблизо опасен изстрел на Оливейра.

В даденото от рефера продължение пък Роналдо намери Нани на точката на дузпата, крилото на Манчестър Юнайтед шутира, но Бадщубер подложи тяло и прекрати последната опасност в мача.

Нов гол до края не падна и така Германия започна с победа участието си на Европейското първенство в Полша и Украйна, след като в първия си мач се наложи трудно с 1:0 над тима на Португалия.

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)