2. Институции
  3. Белчо Горанов награди призьорите на зоналния турнир за деца в риск

Белчо Горанов награди призьорите на зоналния турнир за деца в риск

Стара Загора бе домакин на зоналния турнир по футбол и лека атлетика

Стара Загора бе домакин на зоналния турнир по футбол и лека атлетика за деца в риск. Проявата бе организирана от Българската спортна федерация за деца в риск и Българския олимпийски комитет.

В турнира участваха над 70 деца на възраст между 12 и 18 години от домове за деца, лишени от родителски грижи в Старозагорска област. Наградите бяха връчени от Красимира Чахова, заместник кмет, община Стара Загора и от генералния секретар на Българския олимпийски комитет, Белчо Горанов.

В комплексното класиране първи станаха участниците от дом „Българка“. Второ място заеха децата от Центъра за настаняване от семеен тип /ЦНСТ/ Стара Загора а трето място спечелиха децата от дом „Теофана Попова“. В турнира по мини-футбол, момчета 12-16 г.  златни медали спечелиха децата от дом „Българка“, сребърни децата от дом „Теофана Попова“ а третото място заеха децата от ЦНСТ Стара Загора.

В състезанията по лека атлетика, на 800 м момчета 13-15 год. златният медал завоюва Симеон Гюдженов от Социалния учебно-професионален център /СУПЦ/ село Бата, област Поморие, втори стана Тодор Иванов от  дом „Теофана Попова“  а трети Терат Фатма от ЦНСТ Стара Загора. При юношите  16-18 год. на 800 м златния медал спечели Димчо Колев от дом „Българка“. Сребърен медалист стана Йордан Райнов а бронзов - Сейхан Джелел и двамата от ЦНСТ Стара Загора. В състезанията на 600 м при момичетата 13-15 год. победителка е Даниела Тодорова от ЦНСТ Стара Загора,  сребърния медал спечели Марияна Стефанова от СУПЦ село Бата а бронзовия Соня Тодорова от ЦНСТ Стара Загора.