2. Институции
  3. Отборът на МФ с поредна победа над тима на МОСВ

Отборът на МФ с поредна победа над тима на МОСВ

Двубоят завърши 6:3

Третият футболен мач между отборите на Министерството на финансите (МФ) и Министерството на околната среда и водите (МОСВ) завърши с пореден успех 6:3 за финансистите. МОСВ бяха близко до победа, но опитът и рутината на тима на МФ не позволиха тя да стане факт. Отборът на МФ беше в следния състав: Кирил Евтимов-капитан, Велин Пеев, Асен Захариев, Станислав Славов-Фара, Найден Личев и бившия национал Пламен Николов.

Мачът стартира с интересни ситуации, в които топката беше повече притежание на футболистите от МОСВ. Въпреки това, финансистите поведоха в резултата след гол на Пеев. Тимът на МОСВ допусна и бързо второ попадение, дошло след контраатака на Пеев и Личев. При тази преднина футболистите от отбора на МФ намалиха оборотите и това им коства гол във вратата, дело на Петър Станков. Но веднага в следващата си атака Личев, след пас на Пеев, върна преднината на съотборниците си от 2 гола, като първата част приключи при резултат 3:1.

Второто полувреме стартира устремно за тима на МОСВ, те наложиха териториален натиск, който веднага се увенча с успех за 3:2. Финансистите се върнаха в играта с ответната атака и с нов гол на Пеев, след пас на Личев. Кулминационната точка на мача беше при резултат 4:3 и в градиращо напрежение двубоят бързо стигна до голов резултат 6:3 след 2 гола на капитана Кирил Евтимов, при който МФ се виждаше победител. Но в оставащите няколко минути на този мач, преминал в изключително коректен тон, имаше време за още едно попадение на МОСВ. Така при 6:4 приключи поредната интересна футболна среща между отборите на МФ и МОСВ.