2. Институции
  3. Пирин ООД спечели турнира „Кока Кола” в Благоевград

Пирин ООД спечели турнира „Кока Кола” в Благоевград

Децата на Пирин ООД родени през 1996 г. спечелиха традиционния турнир за купата на "Кока-Кола", който се проведе в Благоевград. На финала младите възпитаници на треньора Константин Герганчев надделяха с 3:1 след изпълнение на дузпи над връстниците си от Септември (Симитли). В редовното време двата състава си размениха по едно попадение. Надпреварата, която е част от Националната програма „Децата и футболът” се проведе в сряда и четвъртък в двете спортни зали на Благоевград зала "Скаптопара" и зала "Пирин”.

Децата на Пирин ООД родени през 1996 г. спечелиха традиционния турнир за купата на "Кока-Кола", който се проведе в Благоевград. На финала младите възпитаници на треньора Константин Герганчев надделяха с 3:1 след изпълнение на дузпи над връстниците си от Септември (Симитли). В редовното време двата състава си размениха по едно попадение. Надпреварата, която е част от Националната програма „Децата и футболът” се проведе в сряда и четвъртък в двете спортни зали на Благоевград зала "Скаптопара" и зала "Пирин”.

В тазгодишното издание на турнира участие взеха осем отбора разпределени в две групи по четири състава. През първият ден се изиграха срещите от предварителната фаза от двете групи, като на финала се класираха отборите на Пирин ООД и Септември (Симитли), които преди това бяха записали по две победи в своите групи.

Днес от 12:00 часа в зала "Пирин" двата отбора стигнали до финала се изправиха в спор за първото място.  В редовното време двата състава не успяха да излъчат победител, след като си размениха по едно попадение. Така изходът от срещата трябваше да се реши с дузпи. Благоевградчани се оказаха по точни от бялата точка, като реализираха на два пъти. Така възпитаниците на Пирин ООД спечелиха турнира организиран от Асоциацията на българските футболисти, а финалната среща бе изгледана и от кмета на Симитли Апостол Апостолов, който призна превъзходството в мача на домакините и също ги поздрави за успеха.

Рулетката при дузпите определи и победителят в малкия финал за почетното трето място, в който един срещу друг  се изправиха отборите на Пирин 2001 и ФК Банско 1951. В редовното време срещата също завърши при резултат 1:1, а при дузпите младите футболисти от Банско бяха по точни и победиха с общ резултат 3:1. Така възпитаниците от школата на Ивайло Андонов от Пирин 2001 заеха четвъртото също престижно място в края на футболната надпревара.

В подреждането след тях се наредиха отборите на Перун (Кресна), Пирин Благоевград, Пирин (Разлог) и Рила (Белица). Всички отбори получиха футболни екипировки и по две футболни топки, а наградите бяха връчени от двамата заместник-областни управители на Благоевград Марин Прешелков и Сюлейман Арунов, както и от генералния секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев и председателят на ОС на БФС Благоевград Александър Кабзималски.

Илиян Йовков от Септември (Симитли) бе обявен за най-добър вратар, Борислав Сандев от Пирин ООД се отличи с приза най-добър защитник. За най-добър полузащитник бе избран Илия Каталски от Пирин 2001, за най-добър нападател бе обявен Атанас Колев от Пирин (Бл), а голмайстор на турнира с отбелязани 7 гола стана Браян Марков от Септември (Симитли). С индивидуални награди от турнира си тръгнаха още Борислав Цветков от Пирин 2001, който бе отличен като най-добър състезател и Тодор Шакин от Банско, той бе номиниран от организаторите, като най-техничен футболист. Естествено за най-добър треньор наградата получи наставника на победителите Константин Герганчев. Специална награда имаше и за областния управител на Пиринско Владимир Димитров за съществения му принос за развитието на детския футбол в област Благоевград.