2. - Испания
  3. Реал Мадрид отнесе Спортинг за едно полувреме (ВИДЕО)

Реал Мадрид отнесе Спортинг за едно полувреме (ВИДЕО)

Бейл, Роналдо и Бензема са вкарали колкото целия тим на Барса

Реал Мадрид постигна убедителна победа с 5:1 над Спортинг Хихон в двубой от 20-и кръг на Примера Дивисион. Така макар и с два мача повече "белия балет" изпревари Барселона и заема второ място с 43 точки - една по-малко от лидера Атлетико Мадрид.

Любопитно е, че след този мач Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо имат общо 44 отбелязани гола за първенство - точно колкото целият тим на Барселона.

Още в осмата минута Гарет Бейл откри резултата. Той реализира с глава след корнер. Така в първенствата от топ 5 Бейл има най-много голове с глава - 7. Общо за сезона попаденията му станаха 11.

Кристиано Роналдо побърза да удвои резултата в 10-ата минута след страхотен изстрел в горния ъгъл.

По-малко от четвърт част бе нужен на тима на Зидан да направи резултата класически. Този път точен бе Карим Бензема.

Вторият гол на португалеца дойде в 21-ата минута, когато той се разписа след пас на Кавахал.

Веднага след това Бензема пропусна отличен шанс за ново попадение, а в 40-ата минута "белите" претендираха и за неотсъдена дузпа.

Две минути преди края на полувремето Иско намери по отличен начин Бензема и той не остави шанс на вратаря - 5:0.

На полувремето бе заменен Гарет Бейл, но според първоначалната информация проблемът му не е сериозен.

През втората част Реал не можа да стигне до нов гол. Въпреки това Бензема и Роналдо вече водят в класацията за голмайстор на Примера с по 16 гола, а след тях са Неймар и Суарес с 15. Бейл има 13, а Меси 9.

Почетният гол за Хихон падна в 64-ата минута, когато Исма Лопес реализира с удар в долния ъгъл.

Травма получи и Карим Бензема, който се оплака от болки в глезена и също бе заменен.