2. - Испания
  3. Роура: Въпреки загубата, можем да бъдем доволни от нашите играчи

Роура: Въпреки загубата, можем да бъдем доволни от нашите играчи

"Меси няма проблеми с формата си"

След загубата с 1:2 от Реал Мадрид в дербито от 26-ия кръг на испанския шампионат помощник-треньорът на Барселона Жорди Роура сподели, че е доволен от своите футболисти. Каталунците продължават да са убедителни лидери в класирането на Ла Лига с 13 точки аванс пред вчения съперник Реал Мадрид.

"Мисля че въпреки разочарованието от загубата можем да бъдем доволни от поведението на нашите играчи. На трудното гостуване на "Сантиаго Бернабеу" след елиминирането ни за Купата на краля отборът ни реагира и имаше своите голови положения, за да спечели мача. Разбира се, ние дойдохме тук, за да увеличим нашия аванс пред Реал в класирането, но не успяхме.

Не мисля, че има спад във физическото състояние на отбора и в частност Меси няма проблеми с формата си. Бяхме опасни. Колкото до дузпата срещу Адриано Корея (неотсъдена в 92-ата минута), аз не бих искал да коментирам представянето на съдията, но видеозаписите ясно показват каква е ситуацията", заяви Роура.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)