Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)

Галисийци се отдалечиха от изпадането

Селта победи с убедителното 4:1 Лас Палмас у дома в мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Успехът за галисийци дойде след два гола на Яго Аспас и по едно попадение на Вилиот Сведберг и Анастасиос Дувикас, за които подаде Аспас. Хуанма Херцог пък се разписа за гостите от Канарските острови. С победата Селта събра 31 точки на 17-ото място и се отдалечи на 6 от зоната на изпадащите. Лас Палмас пък остава на 12-ата позиция с 37 точки в актива си.

На „Балаидос“ гостите от Палма де Майорка поведоха в резултата в 11-ата минута, когато Мунир ел Хадади центрира от фланга и във вратарското поле Хуанма Херцог с глава порази вратата на Висенте Гуайта.

Последваха по-силни минути за Селта и в 37-ата минута галисийци изравниха. Карлес Перес комбинира с Яго Аспас в наказателното поле и опитният нападател с десния си крак преодоля вратаря на Лас Палмас, пращайки топката в долния десен ъгъл.

Обратът стана пълен в 39-ата минута, когато Аспас центрира и Вилиот Сведберг се включи от втора позиция, изненадвайки защитата на домакините и прати топката в мрежата.

След почивката Селта продължи да натиска и стигна до трети гол в 71-ата минута, когато Анастасиос Дувикас центрира топката право на крака на Яго Аспас и той заби втория си гол в мача.

Крайния резултат бе оформен от Дувикас 5 минути по-късно, когато той преодоля Алваро Вайес след подаване на Яго Аспас.

Резервите на Реал (Мадрид) премазаха изпадналия Гранада  (ВИДЕО)

"Кралете" постигнаха успех с 4:0 като гост

Виляреал се наложи над Севиля в голов екшън (ВИДЕО)