Севиля изпусна трите точки срещу Райо Валекано (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха равенство с по един гол

Райо Валекано и Севиля завършиха при резултат 1:1 на „Вайекас“ в Мадрид в мач от 22-ия кръг на испанската Ла Лига. Сусо даде аванс на гостите в 29-ата минута, а Флориан Льожун изравни в 65-ата минута за Райо.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините. В 3-ата минута Серхио Камейо получи подаване зад гърба на отбранителната линия на Севиля и шутира, но Ясин Боно внимаваше и отрази.

След рикошет в 29-ата минута, топката се озова в краката на Сусо, който овладя и шутира към долния ляв ъгъл на вратата. Стражът на мадридчани Столе Димитриевския нямаше възможност да се намеси и така Севиля поведе в резултата.

Иси Паласон центрира от корнер в наказателното поле на андалусийския тим, където Флориан Льожун се извиси над всички и засече топката във вратата в 66-ата минута.

Иси шутира директно от пряк свободен удар в 80-ата минута, но топката прелетя на сантиметри от десния страничен стълб.

Юсеф Ен Несири прати топката във вратата на Райо Валекано за втори път в края на двубоя, но голът не бе зачетен и така Севиля се задоволи само с точката от визитата си в Мадрид.

След това равенство Райо Валекано се изкачва до 6-ата позиция във временното класиране с актив от 34 точки, докато Севиля се намира на 12-о място с 25 точки.