2. - Испания
  3. Севиля победи Рейнджърс с 1:0 в протоколен мач

Севиля победи Рейнджърс с 1:0 в протоколен мач

Кануте от дузпа донесе поредната победа за испанския тим.

Отборът на Севиля победи с 1:0 Глазгоу Рейнджърс в последния си мач от група G на Шампионската лига. Испанският тим отдавна си бе осигурил участие в осминафиналите, докато противникът му бе загубил шансове да продължи напред в евротурнирите.

Единствения гол вкара Кануте в 7-та минута от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу Хесус Навас. Кануте не сбърка от бялата точка за 1:0. Малко по-късно Навас пропусна да вкара втори гол, като ударът му мина на сантиметри от гредата.

Севиля продължи да доминира и малко по-късно шут на Ренато облиза гредата на вратата на Глазгоу Рейнджърс. Шотландските футболисти рядко атакуваха и почти не застрашиха вратата на домакините.

След почивката картината на терена се запази, но Севиля така и не стигна до втори гол. В 82-та минута Дидие Закора уцели гредата от добра позиция. Въпреки това андалусците си гарантираха първото място в групата и вече мислят за осминафиналите на Шампионската лига. Там Севиля ще бъде сред поставените при жребия отбори и ще разчита да получи от съдбата преодолим съперник.

СЕВИЛЯ - ГЛАЗГОУ РЕЙНДЖЪРС 1:0
1:0 - Кануте (7-д.)

СЕВИЛЯ: Палоп, Конко, Кала, Драгутинович, Ф. Наваро; Зокора, Ромарик (73 - Душер), Х. Навас (80 - Коне), Капел; Ренато; Кануте (59 - Негредо);
Старши-треньор: Маноло Хименес

Глазгоу рейнджърс: Макгрегър; Уитакър, Уайър, Бугера, Папач; Томсън, Маккълох; Бийзли (46 - Лаферти), Дейвис, Смит (84 - Флек); Милър (46 - Ново)

Жълти картони:  Папач, Бугера, Лаферти (Глазгоу Рейнджърс)

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)