2. - Италия
  3. Антонио Конте: Усещахме победата, но я изпуснахме

Антонио Конте: Усещахме победата, но я изпуснахме

"Водим с 6 точки, но не бива да допускаме издънки"

Антонио Конте остана доволен от играта на Ювентус  при гостуването на Наполи, но съжалява, че неговите играчи не са се възползвали по-добре от ранния гол. „Старата госпожа” поведе с гол на Киелини, но Инлер изравни в края на първата част за 1:1. Ремито остави Юве на 6 точки пред Наполи на върха в класирането на Серия А.

„Играхме много силно през първото полувреме. Можехме да спечелим и да оставим Наполи още по-далеч зад нас. Не се получи, но играхме силно въпреки враждебната атмосфера в Неапол. Поздравявам играчите, че мислеха само за действията на терена”, заяви Конте пред „Sky Sport Italia” след мача.

Феновете на Наполи замерваха с каквото намерят автобуса на Ювентус още при пристигането на стадиона и се погрижиха гостите да не се чувстват комфортно.

„Запазихме спокойствие и винаги бяхме на ниво. Има още 11 кръга до края на сезона и всичко може да се случи, така че трябва да продължим с пълна скорост напред, за да останем начело. Скудетото е далеч още. Ние водим с 6 точки – добър аванс, но пред нас има още 33 точки за печелене. Не забравяйте, че ни предстоят мачове с Милан, Интер и сензацията Катания. Винги трябва да сме мотивирани да печелим, защото всеки мач е труден и може да стане изненада. Вече мина времето за забавления и издънки. Ако играем добре, ще станем шампиони. Не го ли направим, някой друг ще завърши първи. Стоим здраво стъпили на земята”, обясни треньорът на Ювентус.
Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1