2. - Италия
  3. Милан разпиля Парма на „Джузепе Меаца” (видео)

Милан разпиля Парма на „Джузепе Меаца” (видео)

Божинов с 20 минути игра при разгромната загуба на „дуковете” с 0:4

Отборът на Милан разгроми Парма на Валери Божинов с 4:0 в мач от 25-ия кръг на италианската Серия „А”. Кларънс Зеедорф откри резултата в 8-ата минута, а Антонио Касано удвои в 17-ата. През втората част Робиньо добави нови две попадения, оформяйки крайния резултата. Българският нападател се появи на терена в 69-ата минута, но не успя да помогне на тима си да стигне поне до почетно попадение.

Срещата протече изцяло под диктовката на  „росонерите”, които не оставиха никакви шансове на своя противник. Още в осмата минута Златан Ибрахимович, който изнесе поредния си блестящ мач, изведе по чудесен начин Кларън Зеедорф и последният от близко разстояние не сбърка, поставяйки начало на головата фиеста на „Джузепе Меаца”.

В 17-ата минута Антонио Касано удвои пренината на „росонерите”, отбелязвайки първото си попадение за Милан. Той бе изведен от Дженаро Гатузо и от десетина метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Антонио Миранте.

Докрая на първата част пропуски на Златан Ибрахимович и Касано не позволиха на домакините да натрупат по-голяма преднина. „Дуковете” пък отговориха с пропуск на Ернан Креспо и два опасни удара на Антонио Кандрева, които обаче също не намериха целта.

През второто полувреме тимът на Милан продължи да доминира в срещата. Няколко минути след почивката Зеедорф можеше да направи резултата класически, но силният му удар прелетя на сантиметри над напречната греда.

Логичното обаче се случи в 61-ата минута, когато влезлият като резерва Робиньо се разписа от десетина метра след хубав пас на Антонио Касано.

Четири минути по-късно бразилецът отново бе в прегръдките на своите съотборници след идентично попадение. След много хубава комбинация отново Касано изведе кариоката, който излезе очи в очи със стража на гостите и хладнокръвно отбеляза второто си попадение в срещата.

Българският нападател Валери Божинов се появи на терена в 69-ата минута, но не впечатли с изявите си.

След тази победа тимът на Милан продължава да бъде убедителен лидер в класирането, въпреки двете равенства в предишните два кръга. „Росонерите” имат актив от 52 точки, а преследвачите Наполи и Интер са съответно с 46 и 44 точки, „нерадзурите” обаче са с два мача по-малко. Отборът на Божинов пък се свлече на 15-а позиция с 26 точки.