2. - Италия
  3. Милан се наложи над Торино като гост (+ВИДЕО)

Милан се наложи над Торино като гост (+ВИДЕО)

Киево и Катания също постигнаха победи далеч от дома

Отборът на Милан се наложи с 4:2 като гост на Торино в мач от 16-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят се игра на „Олимпико” в Торино.

”Росонерите” бяха по-активният тим и създадоха няколко добри голови ситуации до средата на първото полувреме, но така и не успяха да отбележат попадение, като с пропуски се отчетоха Матия Де Скилио, Антонио Ночерино, Джампаоло Пацини и Стефан Ел Шаарави. Торино пък успя да излезе с гол напред в 28-ата минута, когато Марио Сантана прати кълбото във вратата на гостите след удар с левия крак. До почивката обаче „росонерите” успяха да изравнят, след като Робиньо успя да отбележи попадение за 1:1 в 40-ата минута.

Милан поведе с 2:1 малко след подновяването на играта през втората част. Антонио Ночерино забоде топката в мрежата на домакините и по този начин изведе своя тим с гол напред. В 61-ата минута Джампаоло Пацини отбеляза трети гол за гостите, а десетина минути по-късно имаше нов шанс да се разпише, но негов удар срещна лявата греда. В 76-ата минута Стефан Ел Шаарави се разписа за 4:1 в полза на „росонерите”.

До края на двубоя Торино достигна до още един гол, който бе дело на Роландо Бианки. Така последният съдийски сигнал дойде при резултата 4:2 в полза на Милан. След този успех „росонерите” вече имат актив от 24 точки и заемат 7-ата позиция в класирането. Торино остава с 15 пункта и е на 15-ата позиция.

В други двубои от кръга Киево победи Каляри като гост с 2:0, а Сиена отстъпи с 1:3 като домакин на Катания.