2. - Италия
  3. Милан завърши сезона в Италия с победа

Милан завърши сезона в Италия с победа

"Росонерите" направиха обрат при гостуването на Аталанта

Милан завърши сезона в Серия А с победа с 3:1 при гостуването на Аталанта и зае 9-ата позиция в класирането с 52 точки, но може да бъде изместен от Торино, ако в последния си двубой „биковете” преборят Чезена.

След добър пробив на Моралес в 21-ата минута аржентинецът пусна пас като по конец към Басели, който с глава разпечата вратата на Милан.

Пацини възстанови равенството с гол от дузпа в 36-ата, а само две минути по-късно Джакомо Бонавентура даде аванс за своя тим след разбъркване в полето на домакините.

Крайният резултат бе оформен от Бонавентура в 80-ата, засичайки подаване на Андреа Поли. Първоначално топката срещна страничния стълб, но при добавката Бонавентура бе точен, подпечатвайки победата на своя тим.