2. - Италия
  3. Мохамед Салах се отпуши за успеха с 2:0 над Сасуоло (ВИДЕО)

Мохамед Салах се отпуши за успеха с 2:0 над Сасуоло (ВИДЕО)

Ел Шаарауи също бележи, Наинголан с червен картон, а домакините изпускат дузпа

Рома спечели с 2:0 гостуването си на Сасуоло в междинния 23-и кръг в Серия А. „Вълците” откриха резултата в 11-ата минута чрез Мохамед Салах, а впоследствие пропуснаха на няколко пъти да увеличат преднината си. Сасуоло можеше да измъкне точката в края на двубоя, след като Наинголан бе изгонен за втори жълт картон и главният рефер отсъди дузпа, но Доменико Берарди не бе точен от бялата точка. В добавеното време Ел Шаарауи оформи крайния резултат.

Първият точен удар в срещата нанесе Сансоне в 5-ата минута, но Шчесни внимаваше и изби навреме.

Мохамед Салах сложи край на головата си суша в 11-ата минута, след като от 25 октомври миналата година египтянина не бе вкарвал. Удар на Салах от дъгата на пеналта намери далечния ъгъл на вратата и даде преднина на „вълците”.

Рома имаше пълен контрол върху топката, а фрапантен пропуск на Майкон в 31-ата минута  лиши „вълците” от заслужено второ попадение.

Рома показа стабилна игра и през втората част, но футболистите на Лучано Спалети продължиха с аристократичните си пропуски пред вратата на Сасуоло.

Салах мина като на шега през отбраната на домакините в 55-ата минута, но вместо да подаде на влизащия на скорост Наиноглан реши да шутира, пращайки топката в ръцете на вратаря.

Сасуоло се събуди в последните минути на двубоя и се хвърли в атака, а в 87-ата минута Наинголан фаулира играч на домакините в наказателното поле, за което бе отсъдена дузпа, а футболистът на Рома получи втори жълт картон и бе изгонен.

Доменико Берарди можеше да накаже множеството пропуски на Рома, но нападателят заложи на силата при изпълнението на 11-метровия наказателен удар и уцели напречната греда.

В добавеното време новото попълнение в Рома Диего Пероти изработи втория гол, след като подаде на другия новак в тима - Ел Шаарауи, който на празна врата оформи крайното 2:0.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1