2. - Италия
  3. Наполи развенча вицешампиона Рома (видео)

Наполи развенча вицешампиона Рома (видео)

Момчетата на Клаудио Раниери инкасираха два гола във вратата си

Сякаш гореща лава пари под краката на Клаудио Раниери и неговия тим Рома, след като днес "вълците" паднаха с 0:2 при гостуването си на Наполи край Везувий.

Попаденията на неаполитанците паднаха в края на мача - гол на Марек Хамшик в 72-ата минута и автогол на Жуан десетина минути по-късно.

Общо взето през целия мач Наполи владееше нещата в свои ръце, като само отличните намеси на румънския вратар на Рома Богдан Лобонт предотвратиха гола.

Преди почивката Хамшик изкочи през стража на Рома, но последният спаси майсторски. През втората част Кавани бе близо до попадение, но Лобонт отново изби удара.

Така в 72-ата минута Хамшик изправи на крака над 50 хиляди тифози на Наполи по трибуните на "Сан Паоло", а малко след това акция отдясто на бившия състав на Диего Марадона накара бранителя на Рома Жуан да си вкара автогол за 2:0. Това бе всичко.

Наполи записа дългоочаквана победа над Рома в дербито на Юга в калчото, с което момчетата на Валтер Мадзари се нариждат сред челниците във временното класиране в Серия "А".

Рома пък продължава да се гърчи на дъното, като след днешния неуспешен и вял следобед за Франческо Тоти и компания, бъдещето на Раниери като треньор на трикратните шампиони става все по-неясно.
Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1