2. - Италия
  3. Парма отнесе с 3:0 българския Ман Сити

Парма отнесе с 3:0 българския Ман Сити

Лудогорец пусна три гола срещу "пармалатите" в контрола

Лудогорец не можа да даде сериозен отпор на италианския Парма и загуби с 0:3 контролата, която изигра с бившия тим на Христо Стоичков и Валери Божинов в Левико Терме, Италия.

Срещата започна с 15-минутно закъснение заради непредвидената трафик обстановка в града и магистралите по 200-километровото трасе, която забави българския Ман Сити.

Тимът на Ивайло Петев издържа 45 минути, когато миг преди края на първата част пусна гол в своята врата, а през втората добави още два.

Първото попадение падна в края на първата част, когато Кристиан Дзакардо прехвърли Голубович майсторски. След подновяването на играта за момент Лудогорец се опита да организира някакъв натиск, но инициативата отново премина в Парма.

За радост на 1000-те зрители на малкото стадионче, в 62-ата минута Фабио Борини бе изведен зад защитата на Лудогорец и без проблеми чукна покрай Голубович за 2:0.

В 76-ата Джовинко бе оставен също непокрит и преодоля с хубав удар вратаря на разградския тим.

Най-опасната ситуация за българския отбор дойде в 80-ата минута, когато Димо Атанасов стреля, но топката мина покрай гредата.

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1