2. - Италия
  3. Рома не сгреши срещу Кремонезе, Смолинг изненадващ герой (ВИДЕО)

Рома не сгреши срещу Кремонезе, Смолинг изненадващ герой (ВИДЕО)

"Римските вълци" спечелиха с 1:0

Рома постигна втора поредна победа с 1:0 от началото на сезона в Серия А след минимален успех над Кремонезе. Единственото попадение в двубоя бе дело на Крис Смолинг.

"Вълците" срещнаха неочаквана съпротива от новака в елита и стигнаха трудно до трите точки след гол на Крис Смолинг в средата на втората част.

Рома доминираше в първия си домакински мач за сезона пред пълните с над 60 000 зрители трибуни на "Олимпико", но през първата част пропуски направиха Пауло Дибала Николо Дзаниоло и Пелегрини.

Гостите също имаха своите шансове, като удар със задна ножица на нигериеца Десерс премина на сантиметри от дясната греда.

В края на първата част Дзаниоло получи контузия и бе сменен принудително със Стефан Ел Шаарауи. Италианският национал падна лошо на лявото си рамо след шпагат на защитник на гостите и не можа да продължи мача.

Втората част започна с греда за гостите. Отново Сириел Десерс бе на стрелкова позиция, като стреля мощно от ръба на наказателното поле и разтресе напречната греда.

Рома отговори с триходова акция в 55-а минута, която завърши с удар на Ел Шаарауи в гредата, а при добавката Дибала не уцели опразнената врата.

Натискът на Рома даде резултат в 66-а минута, когато Крис Смолинг реализира с глава след центриране от корнер на капитана Пелегрини.

В последната минута Кремонезе бе близо до изравнителен гол, но топката "облиза" левия страничен стълб след удар на Шарл Пикел.

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1