2. - Италия
  3. Рома записа осма поредна победа в Италия (ВИДЕО)

Рома записа осма поредна победа в Италия (ВИДЕО)

Фиорентина не успя да надвие последния в класирането, Дженоа направи фантастичен обрат срещу Торино

Рома спечели с 2:1 гостуването на Удинезе в двубой от 29-ия кръг на италианската Серия А, като отборът на Лучано Спалети има вече 8 поредни победи в първенството. „Вълците” откриха резултата след 14 минути игра, когато Мохамед Салах асистира на Един Джеко за 1:0. Втори гол на Флоренци в 74-ата минута успокои гостите и им даде комфортен аванс четвърт час преди края на двубоя.

Бруно Фернандес върна едно попадение пет минути преди края, но домакините не успяха да стигнат до повече и Рома се поздрави с трите точки, като тимът на Лучано Спалети има в актива си вече 59 точки, на две от втория Наполи и осем от лидера Ювентус. Удинезе пък се намира на 16-о място в класирането с 30 точки в актива си.

По същото време Фиорентина не успя да спечели домакинството си на Верона, като двата тима завършиха при резултат 1:1. Зарате даде преднина на „виолетовите” в 40-ата минута, но Фиорентина не успя да задържи аванса си срещу последния в класирането и в 86-ата минута Ерос Писано отбеляза за 1:1, измъквайки точката за своя тим.

В друг двубой от кръга Дженоа стигна до пълен обрат срещу Торино, спечелвайки двубоя с 3:2. „Биковете” направиха летящ старт като поведоха с 2:0 само за 15 минути. И двата пъти точен беше Чиро Имобиле (4`; 15`), давайки комфортна преднина на гостуващия тим.

Алесио Черчи намали в 20-ата минута от дузпа, и отново той бе точен в добавеното време пак от дузпа, връщайки интригата в двубоя.

Резервата Ригони отбеляза в 66-ата минута, оформяйки крайното 3:2. Дженоа заема 12-ата позиция във временното класиране с 34 точки, а позиция по-надолу и с точка по-малко заема Торино.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1