2. - Италия
  3. Самп обърна Лацио на „Луиджи Ферарис”

Самп обърна Лацио на „Луиджи Ферарис”

Сарате с асистенция и червен картон за "орлите"

Сампдория обърна Лацио с 2:1 на „Луиджи Ферарис” в мач от италианската Серия „А”.

„Орлите” поведоха още в 7-ата минута, но не успяха да задържат преднината си още до почивката, като бяха наказани с две попадения.

За тима от Рим титуляр след 3 мача на резервната скамейка бе аржентинският нападател Мауро Сарате, който записа асистенция и червен картон в мача.

След 27 изиграни кръга „моряците” вече са 6-и в класирането с 43 точки, а Лацио са 17-и с 26 точки, на три от зоната на изпадащите.

Още в 7-ата минута Флокари получи добър пас от Сарате и не остави шансове на Сторари за 1:0 в полза на Лацио. „Моряците” обаче изравниха след 29 минути игра, когато точен в мрежата на Муслера бе играещият в тима от Генуа, като преотстъпен от Рома, Стефано Губерти.

Само 7 минути по-късно Джампаоло Пацини показа головия си нюх и направи 2:1 за Самп.

До края на полувремето резултатът остана непроменен. През втората част Лацио се опита да изравни, но всичко за възпитаниците на Еди Рея свърши в 77-ата минута. Сарате игра с ръка и главният съдия го изгони.

Самп не вкара повече, а Лацио не съумя да стигне до равенството с 10 човека на терена.

Лацио нямаше загуба през този сезон като гост, когато поведе с 1:0 в резултата, но днес „римляните” бяха победени.