2. - Италия
  3. Спорен гол помогна на Лацио да се приближи до Юве (видео)

Спорен гол помогна на Лацио да се приближи до Юве (видео)

Четвърти пореден успех записаха "римските орли"

Лацио победи Аталанта с 2:0 и се залепи за лидера Ювентус. „Римските орли” взеха домакинството си след попадение на Флокари и автогол на Бривио през второто полувреме, докато „Старата госпожа” завърши 1:1 при гостуването си на Парма. По този начин разликата между двата тима на върха в класирането се скъси до 3 точки. Юве е с 45, а Лацио – с 42.

На „Стадио Олимпико” Лацио и Аталанта си размениха по няколко положения през първото полувреме, без да се стига до попадение. За началото на втората част наставникът на домакините Владимир Петкович направи две промени. Лорик Кана и Серхио Флораки замениха съответно Сенад Лулич и Антонио Кандрева. Лацио установи надмощие и в 67-ата минута откри резултата при изключително дискусионни обстоятелства. Резервата Флокари отбеляза отблизо с десния крак, като преди това топката рикошира в ръката му, което очаквано породи претенции от страна на гостите, но голът бе признат. В следващите 7 минути четирима играчи на Аталанта получиха жълт картон. За капак в 77-ата минута Давиде Бривио си отбеляза автогол за 0:2, а 6 минути по-късно Карлос Кармона получи второ официално предупреждение и отборът от Бергамо завърши мача с 10 души. В добавеното време Ернанес можеше да прибави името си сред голмайсторите, но ударът му от фаул срещна напречната греда.