2. - Италия
  3. ВИДЕО: Удинезе ще играе в ШЛ, Наполи, Интер и Лацио отиват в Лига Европа

Лацио обърна Интер, а Наполи победи Сиена, но „фриуланите” биха в Катания и удържаха третото място

Удинезе победи Катания с 2:0 като гост в последния 38-и кръг на Серия А и запази третата си позиция в таблицата. По този начин „зебрите” си осигуриха участие в Шампионската лига през следващия сезон за сметка на триото Интер, Лацио, Наполи, което се надяваше на тяхна грешка.

Катания на Винченцо Монтела не играеше за нищо и Удинезе нямаше нищо против да се потруди, за да си заслужи трите точки.

Ветеранът и капитан на Удине Антонио Ди Натале изведе „фриуланите” напред в 19-ата минута за 0:1.

В края на частта Катания получи дузпа. Съдията даде жълт картон на Домици и посочи бялата точка, ала играещият под наем от Ювентус Алехандро Гомес се изложи от бялата точка и пропусна.

Играчите на Франческо Гуидолин подпечатаха победата през втората част. Централният нападател Диего Фабрини вкара за 0:2 в 58-ата минута.

Удинезе завърши сезона на трето място с 64 точки, а Катания на 10-о с 48.

На „Олимпико” в Рим Лацио прие Интер в дербито на кръга. „Орлите” губеха до почивката, но обърнаха резултата до 3:1 при последния съдийски сигнал.

Двата отбора играеха атакуващо и нямаха какво да губят.

Колумбиецът Фреди Гуарин получи рядък шанс като титуляр в тима на Андреа Страмачони и беше много активен. На два пъти халфът опита удари отдалеч, но Бизари бе на висота и се справи.

В 37-ата минута Майкон центрира отлично за Диего Милито, но аржентинецът с глава изпусна и прати в аут.

Все пак Интер намери начин да вкара преди паузата. Майкон бе повален от един невнимателен шпагат на Ледесма и съдията не се поколеба да даде дузпа. Милито стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл, въпреки че Бизари позна посоката, и направи 0:1.

Новините за аванса на Удинезе в Катания сякаш обезвериха Интер и „нерадзурите” се отпуснаха след 58-ата минута, което ги провали.

Кастелаци направи две фантастични спасявания при удари на Ледесма и Кандрева, но при третия опит чехът Либор Козак надскочи защитата и вкара за 1:1 след час игра.

„Орлите” натиснаха и бързо намериха втория гол. Лулич напредна добре по фланга, стигна аутлинията и върна за Антонио Кандрева, който с премерен удар вкара за 2:1, въпреки че Кастелаци успя да избие леко кълбото.

В края атаките се редяха и към двете врати. В 82-ата минута при една бърза атака Милито намери Пацини, но шутът на стрелеца нацели близката греда.

В продължението Лацио сложи точка на спора. Конко се вкючи в атака, избегна засадата, но се поколеба при удара и Кастелаци изби само да види как Стефано Маури довкара за 3:1.

Лацио завършва на 4-та позиция с 62 точки, Интер е шести с 58.

Наполи победи Сиена с 2:1 след три гола през първата част. Досена откри в 4-ата минута, а Матиа Дестро изравни секунди по-късно.

Пак Андреа Досена вкара победния гол за южняците в 34-ата минута за 2;1, но победата не стигна на Наполи за 3-о място.

Наполи финишира пети с 61 пункта, Сиена - 14-ти с 44.