Юве се затрудни с Лече, но в крайна сметка стигна до трите точки (ВИДЕО)

Торинци победиха минимално

Ювентус се затрудни, но в крайна сметка се наложи над Лече с 1:0 в мач от 12-ия кръг в Серия А. Победното попадение за „бианконерите“ бе дело на юношата на клуба Николо Фаджоли.

Мачът започна с натиск на гостите от Торино. В 9-ата минута Хуан Куадрадо центрира опасно от пряк свободен удар, но нито един негов съотборник не успя да играе с топката в наказателното поле на Лече.

Куадрадо стреля от границата на наказателното поле след дрибъл в 28-ата минута, но неговият удар премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Владимиро Фалконе.

След центриране от корнер в 43-ата минута Адриен Рабио отправи удар с глава. Фалконе обаче внимаваше и успя да отрази.

Самуел Айлинг Джуниър комбинира с Николо Фаджоли в 73-ата минута. Италианецът овладя и прати неспасяемо топката в десния ъгъл на вратата на Лече, за да даде аванс на Ювентус. Гол, който впоследствие се оказа и победен.

Мортен Хюлманд стреля след рикошет в 89-ата минута. Топката обаче се удари право в левия страничен стълб на вратата на „бианконерите“.

След този успех Ювентус е на 6-о място във временното класиране в Серия А с актив от 22 точки, докато Лече е 17-и с 8 пункта в своя актив.