2. Калиакра
  3. Калиакра и Видима не се победиха в контрола

Калиакра и Видима не се победиха в контрола

Тимовете извъртяха равен (1:1) при рекордно високи температури в Севлиево

Калиакра и Видима не успяха да се победят в мач, игран при рекордно високи температури в Севлиево и завършиха 1:1. Спарингът се игра на един от терените в комплекса на ДЮШ на Видима и бе наблюдаван от около стотина зрители, предаде пресслужбата на Калиакра. Горещините попречиха на футболистите да покажат всичките си възможности, като играта периодично бе прекъсвана за освежаване на състезателите. В 64-та минута след извеждащ пас на Светльо Петров, Георги Филипов прекара топката между краката на вратаря на домакините и откри резултата. Видима стигна до изравняване в 90-та минута след като Въргов простреля вратаря Добрин Добрев от пряк свободен удар.

Първото полувреме започна по-силно за домакините, като още във 2-ата минута Георги Стойчев можеше да се разпише от фаул, но Господинов изби удара. Пет минути по-късно вратарят на Калиакра отново показа отличен рефлекс като улови центриране на Анатоли Тодоров. В 21-та минута Садула опита далечен удар, но вратарят на домакините отрази удара. Девет минути по-късно Бранеков опита удар с глава, но топката излезе в аут. Последните минути на първото полувреме Калиакра наложи натиск, но така и не стигна до гол.

След почивката футболистите на Филип Филипов излязоха пределно мотивирани и се настаниха трайно в половината на противника. В 61-та минута след центриране на Филипов, Четин Садула не успя да се пребори за топката. Минута след това Николай Петров със силен шут прати кълбото над вратата на Видима. Три минути по-късно усилията на Калиакра доведоха до резултат, след като Георги Филипов бе отлично изведен от Светльо Петров и прекара топката между краката на вратаря на Видима за 0:1. В 78-та минута Светослав Петров стреля от фаул, като останаха съмнения, че топката е срещнала ръка на бранител на Видима, но реферът не уважи протестите на каварненци и посочи корнер. До чисто голово положение домакините стигнаха в 85-та минута, когато Николай Владинов нацели гредата. Минута по-късно Калиакра имаше възможност за нов гол, но Иван Петков не успя да оползотвори центриране на Детелин Димитров. Въпреки липсата на голови положения, футболистите на Димитър Тодоров стигнаха до изравняване в 90-та минута, след точно изпълнение на пряк свободен удар от Атанас Въргов.

Следващата проверка на Калиакра е гостуване на Сливен на 21 юли.

Калиакра (Каварна): Йордан Господинов, Антон Петров, Иван Райчев, Антон Димитров, Детелин Димитров, Ивайло Раденцов, Георги Филипов, Светослав Петров, Николай Петров, Четин Садула, Георги Станчев (Добрин Добрев, Мирослав Марков, Стоян Стефанов, Делчо Стоилов, Димитър Чечев, Иван Петков);

Видима (Севлиево): Димитър Пантев, Самет Ашимов, Александър Бранеков, Здравко Станков, Владимир Владимиров, Георги Стойчев, Николай Петков, Емил Стоев, Ангел Русев, Анатоли Тодоров (Пламен Илиев, Атанас Пашкулов, Станимир Андонов, Николай Владинов, Добри Добрев, Борислав Гюлемецов, Атанас Въргов, Васил Велев, Благой Наков, Станислав Иванов);

Главен съдия: Енчо Енчев
Калиакра взима вратаря на Поморие

Християн Славов е юноша на Нефтохимик и 6 месеца беше резервен вратар на Лудогорец