2. Калиакра
  3. Треньорът на вратарите на Калиакра ще пази срещу Литекс

Треньорът на вратарите на Калиакра ще пази срещу Литекс

Добрин Добрев е принуден да застане между гредите заради вратарската криза в клуба

Треньорът на вратарите на Калиакра Добрин Добрев, който е картотекиран като трети страж на отбора, ще пази за тима от Каварна срещу Литекс в 28-ия кръг на първенството, съобщи за БТА старши треньорът на отбора Радостин Трифонов.

До рядко срещаната ситуация в изпадащия от А група отбор се стигна след като и двамата играчи, които заставаха в първенството между рамките на вратата, не са в състояние да изпълняват задълженията си.

Мирослав Григоров, който започна двубоя срещу Миньор (Перник) от 27-ия кръг, завършил 2:2, излезе за почивката между полувремената на куц крак. Той беше откаран в болница, където се установи, че има мускулно растежение.

Втората част на мача за Калиакра пази Цветан Димитров, който получи жълт картон. Официалното му предупреждение се оказа пето поред и заедно с глоба от 750 лева юношата на Левски беше наказан от Дисциплинарната комисия на БФС с лишаване от една среща.

Добрин Добрев пази в официална среща за последен път през 2010 година срещу Миньор (Раднево) в последния кръг на Източната Б група, когато Калиакра завърши пръв в класирането и влезе в А група. Сегашният треньор на вратарите има неприятни спомени от градския стадион в Ловеч. През 2008 година, в бараж за А група срещу Миньор (Перник), Добрев допусна изравнителен гол в продължението на мача за 2:2, а при изпълнението на дузпите перничани вкараха гол повече и оттогава са в майсторската група.

Калиакра взима вратаря на Поморие

Християн Славов е юноша на Нефтохимик и 6 месеца беше резервен вратар на Лудогорец