Серина Уилямс сътвори поредния си скандал при своите участия на US Open. Защото вече са три. Тя се опита да оправдае гнева си срещу съдията Карлос Рамос, като насочи вниманието към теми като правата на жените, равенството на половете, как една майка не може да печели с непозволени номера и че спрямо нея е упражнен сексизъм. Тя се опитва да се изкара жертва и това според мен се случи съвсем не на място, фактите показват, че треньорът на Серина й дава указания. Самият Патрик Муратоглу призна това след мача. Обвинения като „крадец" и „лъжец" към съдията пък са против всякакъв кодекс на поведение в играта.
Нещо повече - със Серина се процедираше по-леко, отколкото с други играчи като Денис Шаповалов, Фабио Фонини, Марсело Риос, Джеф Таранго и Давид Налбандиян, които направо бяха дисквалифицирани за подобни неща. И Джон Макенроу също бе дисквалифициран преди почти 30 години. Може би с първото избухване Серина се опита да наруши равновесието на противника - едно крехко 20-годишно момиче, което играеше първия си финал турнир от Големия шлем. В тениса често използват тези стратегии, въпреки че не се много спортсменски. След това обаче гневните изблици не бяха на място. Уилямс така и не се научи да се държи според етикета на играта. Нека да си припомним изблиците й в миналото на същия турнир. През 2009-а срещу Ким Клайстерс, след отсъждане за грешка на краката при сервис, американката отиде до лайнсмена и й заяви, че ще й "навре топката в гърлото". Последва служебна точка и мач за белгийката, тъй като резултатът в този момент бе 6:4, 6:5, 15:40 на сервис на Серина.
През 2011 -та историята се повтори във финала срещу Саманта Стоусър, когато обект на гнева на Уилямс бе Ева Аседраки. Тогава американката отново изоставаше с 2:6 и по време на първия гейм от втория сет извика мощно Come on! още преди топката да е преминала мрежата след изпълнение на форхенд. Точката справедливо бе присъдена на Стоусър, а последвалата разправия с Асдераки също не бе никак лицеприятна.
Сега вместо да потърси грешките в себе си, Уилямс отново използва ситуацията, за да наблегне върху съществуващия според нея двоен стандарт в тениса и неравноправие-то на жените.
Фернандо Кареньо, “Marca”