2. Коментар
  3. Смяната на Джъстин Менголо показва ситуацията в Левски

Смяната на Джъстин Менголо показва ситуацията в Левски

Явно е, че пропуските са на всички нива

В 39-ата минута на мача Славия - Левски (0:0) треньорът на сините Стойчо Стоев смени Джьстин Менголо с Божидар Краев. Рокадата не бе породена от контузия на 22-годишния камерунец. След мача наставникът разкри, че е щял да я извърши и по-рано, но младокът е трябвало да загрее преди да се появи в игра. А цялото това нещо има и предистория. Далеч преди изваждането на крилото от страна на капитана Веселин Минев имаше ръкомахания към скамейката Менголо да бъде заменен, защото не си изпълнява функциите в дефанзивен план...

Та точно тази случка охарактеризира ситуацията не само в отбора, а и в целия клуб. Първо, не е работа на играчите да искат смяната на когото и да било. А и да се плашиш от крилата на Славия, говори за ниското ниво в тима. След това стигаме до треньора - какви схеми е чертал и как е водил подготовката за срещата, та се налага да прави смени на пожар преди почивката?! Това показва и непознаване на качествата на футболиста в детайли и настройката му за срещата. Оттам камъните отиват и в градината на хората, правили селекцията -къде гледаха Менголо, след като цяла есен не е играл? Знаят ли как се представя в домакинства и в гостувания, наясно ли са дали може само да атакува и не знае как да помага в отбрана? И още, и още...

Явно е, че пропуските са на всички нива. А още по-видно е, че Левски страда игрово. Това го показва и точковото изоставане от Лудогорец, както и отбелязаните голове през кампанията - 22 в 23 изиграни мача - абсолютен антирекорд в историята на сините в А група. Предишното подобно бе от сезон 1952, когато в 22 двубоя бяха вкарани 22 попадения.

Но критериите на Терена" отдавна не са такива, каквито трябва, затова и евентуално класиране за Европа при тази нищожна конкуренция ще бъде отчетено като успех.