САЩ пропусна да разгроми Боливия на Копа Америка

Янките стигнаха само до 2:0

САЩ започна по мечтан начин участието си на Копа Америка, след като победи Боливия с 2:0 в мач от Група „С“. Успехът за „янките“ дойде след голове на Кристиан Пулишич и Фоларин Балогун. САЩ имаше още куп възможности да вкара, но вратарят Гийермо Вискара спаси боливийците от разгром.

На стадиона в Арлингтън домакините на турнира поведоха в резултата още в 3-ата минута. Кристиан Пулишич изпълни късо ъглов удар вдясно от боливийската врата. Тимъти Уеа задържа топката и изчака Пулишич да се включи зад гърба му. Последва пас към футболиста на Милан, който с топка в крака мина през ъгъла на наказателното поле вдясно от вратата и оттам шутира мощно с десния си крак, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Гийермо Вискара за 1:0.

Боливия можеше да изравни много бързо, но изстрел на Хосе Сагредо от пряк свободен удар в 6-ата минута попадна в обятията на Мат Търнър.

Минута преди края на редовното време на първата част „янките“ подеха обещаваща атака през центъра. Топката стигна до капитана Пулишич, който разпредели наляво към Фоларин Балогун. Той влезе в наказателното поле, където си нагласи топката на левия крак и с диагонален удар я прати в долния десен ъгъл на безпомощния боливийски вратар за 2:0 в полза на САЩ!

В 53-ата минута от мача гол на Балогун не бе зачетен заради засада на футболиста на Монако.

Тимът на Грег Берхалтер продължи да е по-активен в търсене на трети гол, а в 61-ата минута Пулишич тръгна на рейд от лявото крило към наказателното поле. Капитан Америка, както е наричан Пулишич, се промъкна между няколко защитници, но последвалият му удар бе спасен от вратаря на гостите.

Футболистът на Милан продължи да е енигма за защитата на Боливия, като в 79-ата минута пусна пас по конец към Рикардо Пепи, който стреля, но Гийермо Вискара реагира и спаси.

В 90-ата минута САЩ отново застраши вратата на Боливия, след като Лука де ла Торе намери Антони Робинсън в наказателното поле вдясно от вратата. Футболистът на Фулъм пусна пас по земя успоредно на голлинията. Там най-добре позициониран бе Пепи, който стреля от два метра, но Вискара се хвърли и спаси. Топката се върна у нападателя на САЩ, който отново шутира, но вратарят на Боливия направи ново феноменално спасяване, като по този начин тимът загуби само с 0:2 от САЩ на старта на участието на двата отбора в Копа Америка.

Признаха грешка в ущърб на Бразилия

Меси под въпрос за следващия мач на Аржентина

Звездата все още страда от травма

Аржентина ще се разправи с Еквадор на Копа Америка

Мачът е тази нощ от 4,00 часа в Хюстън

Канадски национал претърпя операция след контузия на Копа Америка

Бразилия не победи Колумбия, натресе се на Уругвай (ВИДЕО)

Мегадербито на Копа Америка е от 4,00 часа в неделя

Бразилия ще удари Колумбия и ще избегне четвъртфинал с Уругвай

Селесао се нуждае само от победа, за да спечели групата си

Меси поднови тренировки с Аржентина

Звездата на "гаучосите" изглежда ще е на линия за мача с Еквадор на Копа Америка

ШОК: САЩ отпадна от домашната си Копа Америка!(ВИДЕО)

"Янките" допуснаха още едно поражение - срещу Уругвай с 0:1